Septembra vidū – Vecpilsētas ielas svētki

13.09.2017.

Sestdien, 16. septembrī, Jelgavā notiks Vecpilsētas ielas svētki "Brīvības pulss", kas šogad veltīti tautas brīvlaišanas 200. gadadienai. Tradicionāli pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties aktivitātēs, kurās uzmanības centrā būs kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana, tāpat varēs vairāk uzzināt par vecpilsētas attīstības perspektīvām un šīgada svētku tematiku – dzimtbūšanas atcelšanu jeb zemnieku brīvlaišanu, kas Latvijas teritorijā aizsākās 1817. gadā.

Svētkus Vecpilsētas laukumā pulksten 11 atklās Jelgavas Latviešu biedrības teātra uzvedums "Brīvības pulss" Vijas Zelmenes režijā. Iestudējumā tiks atainots kādas svētdienas rīts 19. gadsimta sākumā, kad Kurzemes guberņas gubernators tautai paziņo priecīgo vēsti – ķeizars Aleksandrs I parakstījis pavēli par dzimtbūšanas atcelšanu Kurzemes guberņā. Uzveduma darbība notiks ne vien uz skatuves, bet visas ielas garumā – svētku dalībnieki varēs sastapt dejotājus, zīlniekus, muzikantus. Iestudējumā piedalīsies arī Vircavas un Vilces pagasta amatierteātri, Lielplatones pagasta vēsturisko deju kolektīvs "Senvedere", Jelgavas Latviešu biedrības senioru deju kolektīvs "Rudens roze", Garozas deju kolektīvs "Garroze", Ānes deju kolektīvs "Čaukstenes", instrumentālais ansamblis "Tandēms" un citi.

 

Pulksten 12 Vecpilsētas ielas 14 un Krišjāņa Barona ielas 50 namu pagalmā arhitekts Ēriks Cērpiņš interesentiem pastāstīs par Zemgales Restaurācijas centra izveidi un citām nākotnē gaidāmajām izmaiņām vecpilsētā, turpat svētku dalībnieki varēs piedalīties krāsu ražotāja "Alpina" organizētajā krāsošanas meistarklasē trafaretu tehnikā. Interesenti aicināti ņemt līdzi savas koka lādītes, taburetes, krēslus un citus koka priekšmetus, kuriem meistaru vadībā varēs piešķirt otru elpu. Interesenti aicināti ņemt līdzi savas koka lādītes, taburetes, krēslus un citus koka priekšmetus, kuriem meistaru vadībā varēs piešķirt otru elpu. Tāpat svētku dalībniekiem būs iespēja iesaistīties koka logu restaurācijā un saņemt konsultācijas, ko sniegs galdniecības un restaurācijas speciālisti no uzņēmuma "RERE meistari", kas šobrīd veic Jelgavas pils lielo logu restaurāciju.

 

Vecpilsētas laukumā pulksten 12 sāksies arī koncertprogramma, kurā piedalīsies Jelgavas un novada pašdarbības un mazākumtautību kolektīvi. Koncerta pirmajai daļai par pamatu ņemti 19. gadsimta sākuma literatūrā atrodamie ieteikumi un pamācības, kā latviešiem ar saviem kaimiņiem un draugiem līksmi pavadīt brīvo laiku – skatītāji varēs iepazīt tam laikam raksturīgās lustes. Savukārt koncertpro­grammas otrā daļa būs veltīta mūsdienu izpratnei par brīvību. Otrajā daļā uzstāsies deju grupa "Intriga", bērnu vokālais ansamblis "Rotiņa", jauniešu popgrupa "Noslēpums", muzikālās apvienības "Summerband", "Labi cilvēki", Jāņa Grūtupa grupa un citi.

 

Svētku jaunākie apmeklētāji laiku varēs pavadīt kultūras un mākslas centra "Nātre" bērnu stūrītī ar radošajām darbnīcām. Būs arī amatnieku un zemnieku tirdziņš, tādēļ vietējās produkcijas, piemēram, dārzeņu, piena un maizes produktu, tirgotāji un seno amatu meistari

 

Autovadītājiem jārēķinās, ka 16. septembrī no pulksten 8 līdz 18 Vecpilsētas iela transporta kustībai būs slēgta.

 

Vecpilsētas ielas svētkus ar Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu organizē biedrība "Jelgavā 21. gadsimts" un Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību un biedrību "Vecpilsētas ielas kvartāls".

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies