12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Galvenās ziņas

Zinātnieku naktī – inovatīvi atklājumi, izzinošas un radošas darbnīcas
23.09.23, 09:00

29. septembrī no pulksten 18 līdz 23 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) aicina doties aizraujošā Eiropas Zinātnieku nakts ceļojumā “Zinātne un inovācijas: radošums, kas veido nākotni”, kurā LBTU pētnieki demonstrēs inovatīvus atklājumus, kā arī dalīsies ar lielākiem un mazākiem zinātnes noslēpumiem. Savukārt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no pulksten 17 līdz 20 īpaši gaidīs pirmsskolas un sākumskolas skolēnus, kuri varēs spert pirmos soļus zinātnē.

Līdz 1. oktobrim aicina pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem
18.09.23, 09:05

Lai izceltu līdzcilvēku darbu un sasniegumus, novērtētu Jelgavas galveno vērtību – cilvēkus –, Jelgavas pašvaldība aicina līdz 1. oktobrim pieteikt pretendentus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Pie slimnīcas turpina nepabeigtās ēkas demontāžu; jārēķinās ar paaugstinātu troksni
22.09.23, 08:24

Septembra pirmajā pusē pie Jelgavas pilsētas slimnīcas uzsākta savulaik nepabeigtās dzemdību ēkas demontāža. Objekta sastāvā ir divi masīvi cilindra korpusi. Viens no tiem jau ir nojaukts, un šobrīd uzsākta arī otra cilindra demontāža. Ņemot vērā, ka otra nepabeigtās būves daļa tuvāk piegulst slimnīcas ēkai, demontāžas procesā medicīnas iestādē var būt vairāk jūtami trokšņi un vibrācijas. Vibrācijas un paaugstināts troksnis iespējams arī tuvākajā apkārtnē, informē darbu veicēji SIA “Demontāža”.

Iesaisties pieaugušo izglītībā!
22.09.23, 10:00

“Pieaugušo izglītība ir veids, kā mēs raugāmies uz savu dzīvi un stiprinām sevi pastāvīgam pārmaiņu procesam. Izglītībai ir liela nozīme nodarbinātības un arī sociālās integrācijas veicināšanā. Profesionāli labi sagatavotam darbiniekam būtiski nepieciešamas ir arī sociālās iemaņas: augsta saskarsmes kultūra, komunikācijas prasmes, lēmumu pieņemšanas un problēmu risināšanas prasmes, līdera potenciāls, emocionālā noturība, motivācija un citas aktuālas kompetences,” izglītības nozīmību akcentē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) direktore Sarmīte Vīksna. Viņa uzsver, ka pieaugušo izglītības studijās cilvēkam dota iespēja pašam izvēlēties mācību saturu, apjomu, vēlamo mācību laiku un arī veidu, galvenais – izvirzīt personīgo mācīšanās mērķi un atrast motivāciju.