"Veselības veicināšana Jelgavā"

logo 1.png

Projekta mērķis uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Jelgavas pilsētā, it īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajai vietējai sabiedrībai, laika periodā no 2017.-2023. gadam īstenojot darbību kompleksu iedzīvotāju veselības paradumu maiņai.

 

Projekta kopējais budžets - 1 071 153,00 EUR, t.sk. 910 480,05 EUR (85%) – Eiropas Sociālā fonda finansējums un 160 672,95 EUR (15%) - valsts budžeta finansējums.

Projekta vienošanās numurs: 9.2.4.2/16/I/085

 

Projekta mērķa grupa ir Jelgavas pilsētas iedzīvotāji, jo īpaši sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautās iedzīvotāju grupas: 

 • trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji;
 • bezdarbnieki;
 • personas ar invaliditāti;
 • iedzīvotāji, kas vecāki par 54 gadiem;
 • bērni.

Projekta galvenās darbības:

1. veselības veicināšanas pasākumu īstenošana vietējai sabiedrībai un mērķa grupām;

2. slimību profilakses pasākumu īstenošana vietējai sabiedrībai un mērķa grupām;

3. projekta vadība;

4. projekta īstenošanas nodrošināšana;

5. informācijas un publicitātes pasākumu īstenošana.

 

Plānotais projekta īstenošanas laiks: 79 mēneši sākot no 2017. gada 2.maija līdz 2023. gada 31. decembrim.

 

 

Projekta aktualitātes:

 

Jaunas bezmaksas nodarbības bērniem, grūtniecēm un iedzīvotājiem no 54 gadiem

 
10.06.2021.
 

Jau no nākamās nedēļas veselības veicināšanas programmas gaitā jelgavnieki varēs iesaistīties jaunās bezmaksas aktivitātēs pilsētvidē. Bērni aicināti uz āra vingrošanu, kas notiks sporta laukumā pie 4. sākumskolas un pie deju centra "Cukurfabrika", un gaisa jogu, kas notiks Cukura ielā 21. Topošās māmiņas gaidītas uz grūtnieču vingrošanu Gubernatora saliņā Jelgavas pils parkā, savukārt iedzīvotājiem vecumā no 54 gadiem piedāvājumā ir veselības un balles dejas sporta laukumā pie 4. sākumskolas. Visas nodarbības ir bez maksas, taču tām obligāti iepriekš jāpiesakās.

 

 

Nākamnedēļ sāksies āra vingrošanas nodarbības bērniem. Otrdienās no pulksten 12 līdz 13 tās notiks sporta laukumā pie Jelgavas 4. sākumskolas, ceturtdienās tajā pašā laikā – pie deju centra "Cukurfabrika" Cukura ielā 22. Āra vingrošanas nodarbības vadīs trenere Rita Saltuma. Pieteikties nodarbībām var vietnē www.rsfitness.lv, sadaļā "Kalendārs".

 

Savukārt sestdienās bērniem un jauniešiem tiek piedāvāta gaisa joga. Nodarbības vadīs Annika Andersone, un tās notiks Cukura ielā 21. No pulksten 9 līdz 10 plānota gaisa joga 7–10 gadus veciem bērniem, bet no pulksten 10.10 līdz 11.10 – 11–14 gadus veciem jauniešiem. Pieteikties var mājaslapā www.benefitbaze.lv, sadaļā "Pieraksts nodarbībām".

 

Jāuzsver, ka nodarbībām obligāti iepriekš jāpiesakās, jo dalībnieku skaits vienā treniņā ir ierobežots – 20 dalībnieki. Sliktu laikapstākļu gadījumā šie treniņi tiks pārcelti.

 

Otrdienās no pulksten 18 līdz 19 Gubernatora saliņā pils parkā uz grūtnieču vingrošanu fizioterapeites Egijas Kovaļenko vadībā aicinātas topošās māmiņas. Pieteikšanās – sūtot īsziņu pa tālruni 26862456. Treniņam jāpiesakās dienu iepriekš. Dalībnieču skaits vienā nodarbībā ir 10 dalībnieces plus nodarbību vadītāja. Jāuzsver, ka grūtnieču nodarbībās var piedalīties, ja grūtniece uzrādīs ginekologa vai vecmātes apstiprinājumu, ka nav kontrindikācijas fiziskajām aktivitātēm.

 

Bet iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma nākamnedēļ atsāksies deju nodarbību cikli, un nodarbības notiks sporta laukumā pie Jelgavas 4. sākumskolas. Veselības dejas norisināsies no 21. jūnija līdz 5. jūlijam otrdienās no pulksten 18 līdz 19, bet balles dejas – no 18. jūnija līdz 27. augustam piektdienās no pulksten 19 līdz 20. Deju nodarbībām obligāti iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 25758333 vai sūtot e-pasta vēstuli uz adresi info@dejovisi.lv. Dejās varēs piedalīties līdz 20 cilvēkiem vienā grupā.

 

Sliktu laikapstākļu gadījumā šie treniņi tiks organizēti tiešsaistē "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

Jāuzsver, ka visi treniņi notiks, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Aktivitātes tiek īstenotas projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" (Nr.9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

 

 

08.06.2021. 

 

Nākamnedēļ – veselību veicinošas bezmaksas aktivitātes Jelgavas ģimenēm

 

Turpinot veselību veicinošus pasākumus pilsētā, no 14. līdz 19. jūnijam dažādās bezmaksas aktivitātēs aicinātas iesaistīties ģimenes. Notiks fizisko aktivitāšu nodarbība bērniem un vecākiem, veselīga uztura gatavošanas meistarklase, lekcijas, bet nedēļas centrālais notikums būs Aktivitāšu rallijs. Šajā aktivitātē ģimenēm (2–6 dalībnieki) būs jāiziet 10 kontrolpunkti, katrā izpildot atraktīvus uzdevumus par kādu no veselības veicināšanas tēmām, piemēram, veselīgu uzturu, ikdienas paradumiem, psihoemocionālo veselību, fiziskām aktivitātēm. Visām aktivitātēm obligāti iepriekš elektroniski jāpiesakās.

 

"Šis pasākums ir lieliska iespēja apvienot patīkamo un lietderīgo, jautri pavadīt laiku, izglītoties, kā arī saliedēties ar ģimeni," saka veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne, papildinot, ka dalībniekus sagaida arī pārsteiguma balviņas.

 

Pirmdien, 14. jūnijā, no pulksten 17.30 līdz 18.30 un trešdien, 16. jūnijā, no pulksten 18 līdz 19 Pasta salā pie volejbola laukuma vecāki ar bērniem aicināti piedalīties bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbībā. Tās laikā dalībnieki varēs uzzināt gan par fizisko aktivitāšu nozīmību ikdienas gaitās, gan to, cik bieži un kā pareizi vingrot. Aktīvajā nodarbības daļā tiks piedāvāti vingrinājumi dažādām muskuļu grupām ar modifikācijām visām vecuma grupām un grūtības pakāpēm, kā arī atraktīvi uzdevumi. Nodarbību vadīs sporta speciāliste un fitnesa trenere Anete Rone. Uz nodarbību lūgums ņemt līdzi vingrošanas paklājiņu un dzeramo ūdeni. Dalībnieku skaits gan pirmdienas, gan trešdienas nodarbībā ir ierobežots – līdz 20 personām. Reģistrēties pirmdienas, 14. jūnija, nodarbībai pulksten 17.30 var ŠEIT, bet trešdienas, 16. jūnija, nodarbībai pulksten 18 – ŠEIT.

 

Tāpat ģimenes nākamnedēļ aicinātas piedalīties divās bezmaksas izglītojošās lekcijās – "Bērnu drošība vasarā" un "Emocionālā veselība ģimenē", kas notiks tiešsaistē "Zoom" platformā. Ir sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, kas nereti tiek pavadīts ārpus mājas bez pieaugušo uzraudzības, un ir svarīgi parūpēties, lai bērni zina, kā rīkoties dažādās situācijās, lai nenotiktu nelaime. Lekcijā "Bērnu drošība vasarā" tiks apskatītas tādas tēmas kā drošība pie ūdens, mājās (elektrisko ierīču lietošana, ugunsdrošība), drošība rotaļu laukumos, uz ceļa, mežā, lai vecākiem būtu iespēja parūpēties par bērnu drošību un bez satraukuma baudīt jauku vasaru. Šo lekciju vadīs sabiedrības veselības speciāliste Māra Veselova. Lekcija "Bērnu drošība vasarā notiks otrdien, 15. jūnijā, no pulksten 18.30 līdz 20. Pieteikties pasākumam var ŠEIT.

 

Bet lekcijā "Emocionālā veselība ģimenē", ko vadīs psiholoģe Evita Anča, tiks runāts par emociju atpazīšanu, pieņemšanu, regulāciju, kā arī atbalstošas vides veidošanu ģimenes savstarpējās attiecībās. Emocijas mūsu ikdienu ietekmē gan pozitīvi, gan negatīvi. Svarīgi ir atrast paņēmienus, kā regulēt savu emociju izpausmes un to radīto iespaidu. Emocionālās sfēras attīstību bērniem un pusaudžiem ietekmē attiecības ģimenē, jo izpratne sākotnēji tiek gūta pieredzē ar vecākiem, savukārt vecāku spēja apzināties un pieņemt savas emocijas ļauj vieglāk saprast savus bērnus un pusaudžus, tāpēc ļoti nozīmīgi ir radīt ģimenē drošu vidi, kur katrs var justies brīvi. Lekcija "Emocionālā veselība ģimenē" notiks piektdien, 18. jūnijā, no pulksten 18.30 līdz 20. Interesenti tai var pieteikties ŠEIT.

 

Savukārt ceturtdien, 17. jūnijā, no pulksten 17 līdz 18.40 platformā "Zoom" ģimenēm tiek rīkota veselīga uztura gatavošanas nodarbība. Šī nodarbība ir vērsta uz veselīgu ēšanas paradumu veidošanos ģimenē. Meistarklasē uztura speciālistes vadībā būs iespēja uzzināt veselīga uztura pamatprincipus, ieteikumus, kā izvēlēties pārtikas produktus, kā tos pagatavot un pareizi uzglabāt. Svarīgākais – nodarbības laikā būs iespēja pagatavot un degustēt veselīgu maltīti, iesaistot visu ģimeni. Pārtikas produktu pakas maltītes pagatavošanai četrām degustācijas porcijām tiks piegādātas uz dzīvesvietu. Nodarbību vadīs uztura speciāliste Veronika Avdejeva. Arī šajā aktivitātē dalībnieku skaits ir ierobežots – līdz 20 ģimenēm. Pieteikties veselīga uztura meistarklasei var ŠEIT.

 

Bet sestdien, 19. jūnijā, no pulksten 11 līdz 16 Pasta salā gaidāms ģimenes aktivitāšu nedēļas centrālais notikums – veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs. Tajā var piedalīties komandas, ko veido viena ģimene (2–6 dalībnieki). Komandu skaits aktivitātē ir ierobežots – līdz 40 ģimenēm. Ģimenes šim pasākumam  var reģistrēties ŠEIT.

 

Visas aktivitātes ģimenēm ir bez maksas, taču tām ir noteikts dalībnieku skaits, tāpēc obligāti iepriekš elektroniski jāreģistrējas vai nu ziņā norādītajās saitēs, vai "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

Pasākums tiek īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" (nr. 9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

 

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

27.05.2021.

 

Atsāksies bezmaksas āra vingrošanas nodarbības pilsētvidē

 

Lai mudinātu iedzīvotājus kustēties un piekopt veselīgu dzīvesveidu, arī šovasar Jelgavā septiņas dienas nedēļā notiks veselības veicināšanas bezmaksas treniņi pilsētvidē. Iedzīvotāji varēs piedalīties pilatēs, nodarbībās "Vesela mugura", "Kardio/spēks" un "Brīvdienu starteris", vingrošanā māmiņām un mazuļiem un nūjošanā. Katrā āra vingrošanas nodarbībā drīkst piedalīties līdz 20 dalībniekiem, un katram treniņam jāpiesakās atsevišķi. Āra vingrošanas nodarbības sāksies no 1. jūnija.   

 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne stāsta, ka āra vingrošanas nodarbības pilsētvidē norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un noteiktos ierobežojumus, dalībniekiem katram treniņam obligāti iepriekš jāpiesakās, sūtot trenerēm ziņu dienā, kad norit treniņš, vai dienu iepriekš. "Šobrīd epidemioloģiskā situācija pieļauj vienā treniņā piedalīties līdz 20 cilvēkiem plus treneris. Ja noteikumi mainīsies, treniņā varēs piedalīties arī plašāks interesentu loks.

 

Taču svarīgi ņemt vērā, ka viena persona nevar pieteikties, piemēram, uzreiz pieciem treniņiem pēc kārtas – katrai nodarbībai jāpiesakās atsevišķi," skaidro A.Dilāne, uzsverot, ka visas āra vingrošanas nodarbības tiks organizētas, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

"Latvijā laikapstākļi arī vasarā ir diezgan neprognozējami un var traucēt treniņu norisei. Taču sliktu laikapstākļu gadījumā treniņi neizpaliks – izmantojot līdzšinējo pieredzi, tie tiks organizēti tiešsaistē sociālā tīkla "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā". Par to dalībnieki, kas pieteikušies konkrētās dienas nodarbībai, tiks informēti," stāsta A.Dilāne. Līdztekus jau ierastajām nodarbībām šovasar jelgavniekiem būs iespēja izmēģināt pilates, ko pirmdienu vakaros no pulksten 19 līdz 20 pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra un piektdienu vakaros no pulksten 19 līdz 20 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas sporta laukumā pasniegs trenere Anete Rone. Pieteikties pilatēm var, treniņa norises dienā nosūtot trenerei īsziņu pa tālruni 27808138. No tiešsaistes uz pilsētvidi no nākamās nedēļas pārcelts arī treniņš "Vesela mugura", kas notiks otrdienās un ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 Gubernatora saliņā Jelgavas pils parkā treneres Tatjanas Gorbatko vadībā. Pieteikties āra nodarbībai "Vesela mugura" var, sūtot īsziņu pa tālruni 29532699. Trešdienās no pulksten 14 līdz 15 LLU sporta laukumā Raiņa ielā jau no nākamās nedēļas notiks vingrošanas nodarbības māmiņām ar mazuļiem, kuras vada trenere Egija Troščenko. Māmiņu un mazuļu nodarbībai var pieteikties, sūtot īsziņu pa tālruni 28887875. 

 

Šovasar treniņu "Kardio/spēks" jelgavniekiem piedāvās divas treneres. Pirmdienās un trešdienās nodarbība "Kardio/spēks", kuru vadīs E.Troščenko, no pulksten 19 līdz 20 notiks pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas (pieteikties pa tālruni 28887875), bet trešdienās tajā pašā laikā, no pulksten 19 līdz 20, šis treniņš norisinās arī pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra, kur to pasniegs trenere T.Gorbatko (pieteikties pa tālruni 29532699). 

 

Savukārt sestdienās no pulksten 9 līdz 10 varēs piedalīties āra nodarbībā "Brīvdienu starteris", ko vadīs trenere Līva Tihovska. Šis treniņš notiks Pasta salā pie āra trenažieru laukuma līdzās Pasta salas peldvietai. Pieteikties nodarbībai dienu pirms tās norises var, sūtot trenerei īsziņu pa tālruni 29826589. Visas vasaras garumā turpināsies arī nūjošanas nodarbības instruktores Zanes Gravas vadībā. Nūjošana notiek svētdienās no pulksten 9 līdz 10.30. Sākums – pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra.

 

Pieteikties nodarbībai lūgums dienu iepriekš pa e-pastu ekspedicija.info@inbox.lv vai tālruni 29733112. Jāpiebilst, ka uz nodarbības laiku ir iespējams saņemt arī nūjas, taču par to trenere ir jāinformē, piesakoties nodarbībai. Jāpiebilst, ka par inventāru, kas jāņem līdzi uz konkrēto nodarbību, treneres informē dalībniekus, kuri pieteikušies nodarbībai. 

 

Āra vingrošanas nodarbības ir bez maksas, un tās tiek finansētas no Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/085 "Veselības veicināšana Jelgavā" gaitā.  

 

Foto: facebook.com/Veselības veicināšana Jelgavā 

 

 

08.04.2021.

 

Jau no 11. aprīļa līdz pat 23. maijam ik svētdienu ikviens jaunietis, vecumā no 13 līdz 25 gadiem, tiek aicināts piedalīties izglītojošā  un informatīvā tiešsaites lekciju ciklā – "STILĪGS UN VESELĪGS". Katra nodarbība būs veltīta kādai īpašai tēmai, ko jaunieši paši ierosinājuši. Tā piemēram, uzzināsim, kā tikt galā ar stresu, kā kļūt par personību un nebaidīties izpaust savu viedokli, cik mūsu emocionālajai veselībai ir svarīgs miegs, kā arī kopīgi izsmiesimies un improvizēsim kopā ar izciliem un stilīgiem lektoriem – psihologiem, kosmetalogiem, improvizatoriem, sportistiem.

 

Stiligs&Veseligs_ONLINE_2021v.png

 

Kopīgā sadarbībā centīsimies atgūt mieru un kontroli pār savām emocijām un pašsajūtu. Lekcijā "Neļauj darīt sev pāri!" kopā ar "Dardedzes centra" speciālisti Anastasiju Pušņakovu runāsim par emocionālo un psiholoģisko vardarbību, kur meklēt palīdzību. Savukārt kopā ar lektoru Artūru Miksonu mācīsimies ievilkt elpu no ikdienas lekcijā "Kā paņemt pauzi?". Lekciju ciklā piedalīsies arī tādi jauniešu iemīļoti lektori kā Natālija Bērziņa, Marks Jermaks, Inese Lietaviete, Uģis Točs un citi.

 

Pasākumi ir bez maksas un tie norisināsies "Zoom" platformā.

 

Visa informācija par "Stilīgs & Veselīgs" online pasākumiem tiks publicēta Kultūras un mākslas centra "Nātre" mājas lapā, kā arī sociālajos tīklos – Facebook un Instagram. Pirms katra pasākuma būs arī detalizēts apraksts par tēmu un lektoriem. Pirmais pasākums jau šo svētdien, 11. aprīlī no pulksten 14 līdz 15.30 "Iekšējais un ārējais skaistums", kurā runāsim par skaistu emocionālo pasauli kopā ar psiholoģi Dainu Kalniņu un par veselīgu ādu un tās kopšanu ar kosmetaloģi Lailu Klēbahu – Kalniņu.

 

Pasākums īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā"

(projekta numurs 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

 

29.01.2021.

 

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) atsāk bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem "Topošo vecāku skola". Nodarbībās aicinātas piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu. Nodarbību laikā tiks pārrunātas tēmas par pirmsdzemdību laiku, sagatavošanos dzemdībām, zīdīšanas jautājumiem, jaundzimušo aprūpi un pēcdzemdību laiku.

 

 

ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga norāda, ka ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un noteiktos ierobežojumus, pagaidām nodarbības plānotas tikai tiešsaistē. "Taču mēs sekosim līdzi situācijai un, ja tā uzlabosim, ierobežojumi ļaus atsākt arī klātienes nodarbības, to arī organizēsim," stāsta A.Vanaga, piebilstot, ka vienā grupā plānots uzņemt līdz 30 topošajām māmiņām un viņu atbalsta personas.

 

Māmiņām, kuras vēlas piedalīties sešu tiešsaistes nodarbību ciklā, tām obligāti iepriekš jāpiesakās. To var izdarīt elektroniski ŠEIT.

 

Papildus informāciju var iegūt, rakstot pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

Šogad Topošo vecāku skolā plānots pavisam uzņemt desmit grupas. Ar Topošo vecāku skolas nodarbību grafiku var iepazīties ŠEIT.

 

Semināru cikli tiek īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

 

28.01.2021.

 

Ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, 3. februārī Jelgavā atsāksies veselības veicināšanas programmas bezmaksas nūjošanas nodarbības. Tās notiks trešdienu vakaros un svētdienu rītos. Nodarbībām obligāti jāpiesakās.

 

 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne informē, ka pirmā nūjošanas nodarbība šogad notiks 3. februārī no pulksten 18 līdz 19.30 ar startu no stāvlaukuma pie veikala "Krūza" Rīgas ielā 57.   Nūjot treneres vadībā iedzīvotāji bez maksas var arī svētdienās no pulksten 10 līdz 11.30, tiekoties Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra sporta laukumā Institūta ielā 4.

 

Nūjošana notiks treneres Zanes Gravas vadībā. Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus sportā, dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots – 10 dalībnieki un treneris. Līdz ar to dalībniekiem obligāti iepriekš jāpiesakās pa e-pastu ekspedicija.info@inbox.lv vai tālruni 29733112.

 

Jāpiebilst, ka 11. janvārī atsākušies dažādi intensitātes online treniņi, kuriem var pieslēgties ikviens. Pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20 notiek "Kardio/Spēks", otrdienās un ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura", trešdienās no pulksten 14 līdz 15 – "Māmiņām ar mazuļiem", bet sestdienās no pulksten 10 līdz 11 – "Brīvdienu starteris".

 

Informācija par treniņiem un saite uz tiem katru dienu īsi pirms treniņa tiek publicēta facebook.com lapā "Jelgavas veseliba".

 

 

 

09.11.2020.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, veselības veicināšanas programmas vingrošanas nodarbības no šīs nedēļas notiks tikai tiešsaistē, bet nūjošanas nodarbības ir atceltas.

 

Veselības veicināšanas projekta koordinatore Jelgavā Agita Dilāne informē, ka dažādas intensitātes vingrošanas nodarbības no šīs nedēļas notiks tikai tiešsaistē. Saite uz katru no treniņiem tiks publicēta Veselības veicināšanas projekta "Facebook" lapā.

 

Jāatgādina, ka pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20 notiek treniņš "Kardio/Spēks", otrdienās un ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura", trešdienās no pulksten 14 līdz 15 – "Māmiņām ar mazuļiem", sestdienās no pulksten 10 līdz 11 – "Brīvdienu starteris". Visas nodarbības ir bez maksas.

 

Nūjošanas nodarbības, kas ierasti notika trešdienās pulksten 18 no Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra, šobrīd ir atceltas.

 

"Aicinām visus iedzīvotājus, kuri veselības veicināšanas projekta gaitā saņēmuši bezmaksas peldbaseina abonementu, to izmantot līdz decembra beigām. Šobrīd individuālie peldbaseina apmeklējumi ir atļauti, taču apmeklētāji aicināti iepazīties ar noteikumiem, kas jāievēro, dodoties uz Jelgavas 6. vidusskolas vai LLU sporta centra peldbaseinu," tā A.Dilāne. Jelgavas 6. vidusskolas peldbaseina apmeklējuma nosacījumi pieejami ŠEIT.

 

Tiešsaistē tiks organizētas arī novembrī un decembrī paredzētās cikla "Gudro vecāku skola" nodarbības. Otrais cikla seminārs "Pusaudzis un problēmu risināšanas prasmes" notiks 23. novembrī pulksten 18, bet 3. decembrī pulksten 18 notiks seminārs "Ēšanas un uzvedības traucējumi pusaudžiem". Tiešsaistes semināriem obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63082101, 63012159, 29222737 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

21.10.2020.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) 29. oktobrī pulksten 18 notiks Gudro vecāku skolas rudens cikla pirmā bezmaksas semināra nodarbība "Pusaudžu depresija un vielu lietošana". Nodarbībai obligāti iepriekš jāpiesakās.

ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga stāsta, ka Gudro vecāku skolas rudens ciklā uzmanības centrā būs pusaudži – bezmaksas semināros tiks runāts tieši par pusaudžu emocionālo veselību, ēšanas un uzvedības traucējumiem, pusaudžu prasmi risināt problēmas un citām lietām. Pirmo semināru vadīs psihoterapeite Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pasniedzēja Inta Zīle. Seminārā piedalīties aicināti visi, kuri audzina pusaudžus.

 

"Seminārā tiks runāts par to, kā atšķirt normālas pusaudža garastāvokļa svārstības no depresijas, lai saprastu, kurā brīdī ir jāmeklē palīdzība. Tāpat lektore stāstīs par biežākajām pusaudžu depresijas izpausmēm, to saistību ar pašdestruktīvu uzvedību un atkarības vielu lietošanu, kā veidot sarunu, ja ir aizdomas, ka pusaudzis kaut ko lieto. Seminārā tiks apskatīti jautājumi par profilaksi," stāsta A.Vanaga. 

 

Viņa norāda, ka šobrīd seminārs tiek plānots klātienē, taču tajā drīkstēs piedalīties tikai līdz 30 cilvēku un tiks ievērotas distancēšanās un citas epidemioloģiskās drošības prasības. "Ja nodarbība klātienē tomēr nevarēs notikt, to organizēsim tiešsaistē," tā A.Vanaga, norādot, ka Gudro vecāku skolas nodarbībai obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63082101, 63012158, 29222737 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

Semināru cikls ir viena no projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" aktivitātēm.

 

20.10.2020.

Ņemot vērā stingrākus valstī noteiktos ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību, no 17. oktobra pārtrauktas vairākas veselības veicināšanas projekta grupu aktivitātes, atsevišķi sporta treniņi līdz oktobra beigām norisināsies Pasta salā, bet daļa treniņu turpinās tiešsaistē.

 

 

Veselības veicināšanas projekta koordinatore Jelgavā Sintija Birģele informē, ka no 17. oktobra uz nenoteiktu laiku ir pārtrauktas vingrošanas nodarbības 54+ un grūtnieču vingrošana ar fizioterapeitu Zemgales Veselības centrā, kā arī veselības un balles dejas 54+ deju studijā "Dejovisi.lv". Nodarbību dalībnieki par to tiks informēti arī personīgi. 

 

Taču, dodot iespēju jelgavniekiem turpināt sportot un uzturēt sevi labā formā, divi sportiskie treniņi līdz oktobra beigām tiks aizvadīti Pasta salā, bet atsevišķi treniņi turpinās tiešsaistē. Šobrīd uz Pasta salu pārcelti treniņi "Kardio/spēks", kas notiek pirmdienās un trešdienās pulksten 19, treniņi māmiņām ar mazuļiem trešdienās pulksten 14. Tikšanās – pie publiskās slidotavas Pasta salā. Treniņš "Vesela mugura", kas notiek otrdienās un ceturtdienās pulksten 19, no 20. oktobra notiek tiešsaistē, tāpat kā treniņš "Brīvdienu starteris" sestdienās pulksten 10. Saite uz online treniņiem īsi pirms sākuma tiks publicēta facebook.com "Veselības veicināšana Jelgavā" lapā.

 

Jāpiebilst, ka treniņi, kas līdz oktobra beigām norisināsies Pasta salā, no novembra tiks nodrošināti tiešsaistē.

 

Vienīgā veselības veicināšanas aktivitāte, kas turpinās bez izmaiņām, ir nūjošana instruktores Zanes Gravas vadībā. Nūjošana joprojām notiks laukā, trešdienu vakaros pulksten 18 tiekoties pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra Institūta ielā 4.

 

Arī Topošo vecāku skolas nodarbības no šīs nedēļas norisinās tiešsaistē. 

 

09.09.2020.

Veselības veicināšanas programmas gaitā jelgavnieki turpmākās 14 sestdienas aicināti dienu iesākt aktīvi, piedaloties rīta bezmaksas treniņos "Brīvdienu starteris" Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC). Pirmais treniņš notiks jau šo sestdien, 12. septembrī, pulksten 10. Dalībniekiem obligāti iepriekš jāpiesakās.

  

 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne informē, ka rīta treniņi notiks sestdienās no pulksten 10 līdz 11. Tā būs vidējas intensitātes spēka nodarbība, kas kombinēta ar kardio un stiepšanās vingrinājumiem. Nodarbības pirmā daļa – lēna, plūstoša, akcentējot dziļo muskuļu stiprināšanu, ļaujot ķermenim atmosties, otrā daļa – enerģiskāka, stiprinot visas muskuļu grupas. Nodarbības beigās – atsildīšanās pie pozitīvu emociju raisošas mūzikas, kas uzlabos garastāvokli un uzlādēs atlikušajai nedēļas nogalei. Nodarbības pamatmērķis ir rīta rosme ķermeņa pamodināšanai un enerģijas uzlādēšana turpmākajai dienai ar mērķi rast vajadzīgo balansu pašsajūtā – pēc nodarbības just, ka ķermenis ir fiziski strādājis, bet nav pārguris.

 

Dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots – var iedalīties 30 dalībnieki. Treniņam obligāti iepriekš jāpiesakās, sūtot SMS pa tālruni 27808138.

 

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

02.07.2020.

Turpinot īstenot veselības veicināšanas programmu pilsētā, iedzīvotāji aicināti bez maksas iesaistīties dažādās aktivitātēs: apmeklēt vingrošanas un nūjošanas nodarbības, sākusies pieteikšanās deju nodarbību ciklam un vingrošanai iedzīvotājiem vecumā no 54 gadiem, grūtnieces aicinātas uz vingrošanu pie fizioterapeita, kā arī septembrī sāksies topošo vecāku skolas nodarbības.

 

 

Dažādas intensitātes vingrošanas nodarbības

 • Pirmdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Kardio/Spēks"
 • Ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura"
 • Trešdienās no pulksten 14 līdz 15 – "Māmiņām ar mazuļiem"

Būs pieejami vingrošanas paklājiņi un inventārs. Norises vieta: Zemgales Olimpiskais centrs (Kronvalda iela 24).

 • Otrdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura"
 • Trešdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Kardio/Spēks"

Jāņem līdzi savs vingrošanas paklājiņš. Norises vieta: Jelgavas Amatu vidusskolas sporta zāle (Elektrības iela 8).

 

Nodarbībām "Kardio/Spēks" un "Vesela mugura" iepriekš obligāti jāpiesakās pie treneres Tatjanas, sūtot SMS pa tālruni 29532699. Nodarbībām "Māmiņām ar mazuļiem" iepriekš obligāti jāpiesakās pie treneres Egijas, sūtot SMS pa tālruni 28887875.

 

Nūjošanas nodarbības

 • Trešdienās no pulksten 18 līdz 19.30 (no Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra pagalma (Institūta iela 4)

Uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Nodarbības vada nūjošanas instruktore Zane Grava. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Deju nodarbību cikli iedzīvotājiem virs 54 gadu vecuma

 • Veselības dejas – no 8. septembra līdz 10. novembrim otrdienās pulksten 19.15
 • Balles dejas – no 16. oktobra līdz 18. decembrim piektdienās pulksten 19

Norises vieta: deju studija "Dejovisi.lv" (Raiņa iela 28). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25758333 vai e-pastu info@dejovisi.lv.

 

Veselību veicinošas vingrošanas cikli grūtniecēm ar fizioterapeitu

 • No 23. septembra līdz 16. oktobrim trešdienās un piektdienās pulksten 14
 • No 6. līdz 30. oktobrim otrdienās un piektdienās pulksten 11.30
 • No 21. oktobra līdz 31. novembrim trešdienās un piektdienās pulksten 14
 • No 3. līdz 27. novembrim otrdienās un piektdienās pulksten 11.30

Nories vieta: Zemgales Veselības centrs (Zemgales prospekts 15). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25612545, 63012542.

 

Veselību veicinošas vingrošanas cikli personām no 54 gadu vecuma ar fizioterapeitu

 • No 7. septembra līdz 2. oktobrim pirmdienās un piektdienās pulksten 18
 • No 21. septembra līdz 14. oktobrim pirmdienās un trešdienās pulksten 13
 • No 5. līdz 30. oktobrim pirmdienās un piektdienās pulksten 18
 • No 21. oktobra līdz 16. novembrim pirmdienās un trešdienās pulksten 13
 • No 2. līdz 27. novembrim pirmdienās un piektdienās pulksten 18
 • No 23. novembra līdz 16. decembrim pirmdienās un trešdienās pulksten 13

Nories vieta: Zemgales Veselības centrs (Zemgales prospekts 15). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25612545, 63012542.

 

Topošo vecāku skola

 

Nodarbības paredzētas topošajiem vecākiem. Katrai grupai ir iespēja apmeklēt sešas nodarbības (pirmsdzemdību sajūtu skola, sagatavošanās dzemdībām, krūts barošana, jaundzimušā aprūpe, attīstība un pēcdzemdību sajūtu skola).

Grupu sākuma datumi: 3. septembris, 8. septembris, 15. oktobris, 20. oktobris, 6. novembris.

 

Norises vieta: Dūlu prakse (Akadēmijas iela 3). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 26634531 vai e-pastu duluprakse@gmail.com.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūgums zvanīt pa tālruni 63048913.

Aktivitātes tiek īstenotas bez maksas ES projekta Nr.9.2.4.2/16/I/085 "Veselības veicināšana Jelgavā" gaitā.

 

21.07.2020.

Jaunieši tiek aicināti uz divām "Stilīgs&Veselīgs" pēcpusdienām 23. un 30. jūlijā, lai kopā ar dažādiem ekspertiem labāk iepazītu savu personību, emocijas un veselīgu dzīvesveidu. Tikšanās notiks Jaunrades namā "Junda" (Zemgales prospekts 7).

 

"STILĪGS UN VESELĪGS" ir 4 nodarbību sarunu un praktisku nodarbību cikls Jelgavas jauniešiem vecumā no 13 līdz 20 gadiem. Katra no nodarbībām tiks veltīts citai aktuālai tēmai, kuru jaunieši varēs izzināt kopā ar jauniem un stilīgiem jomas profesionāļiem.

 

23. jūlijs, ceturtdiena, no pulksten 14:30 līdz 17

"IMPRO"

Improvizācijas teātra nodarbībā mēģināsim izzināt sevi un izprast savas emocijas, komunikāciju un sadarbību, izspēlējot aizraujošas ainiņas un ļaujoties pozitīvām emocijām kopā ar teātra vadītāju, pedagoģi un psiholoģijas maģistri Sanitu Toču un improvizācijas, pantomīmas pasniedzēju Uģi Toču.

*ģērbies ērti un sportiski

 

"DUSMAS" 

Ko iesākt, kad visi  – skolā, mājās – "krīt uz nerviem"? Kopā ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku runāsim par dusmām, kas tās izraisa un kā ar tām tikt galā, lai katra diena būtu vairāk pozitīvu emociju pilna.

 

Stilīgs&veselīgs.JPG

 

30. jūlijs, ceturtdiena, no pulksten 15 līdz 17

 

"DRAUGI"

Kā iekļauties draugu grupā un būt pašam? Kopā ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku runāsim par to, kā stiprināt savu "es", vērtību sistēmu, būt drosmīgam un nepazust pūlī.

 

"DEJA"

Deja var būt arī sports un lielisks treniņš. Tāpēc ikviens aicināts uzvilkt ērtas drēbes un ļauties ZUMBAS nodarbībai kopā ar laikmetīgās dejas dejotāju un pasniedzēju, horeogrāfu un Zumbas treneri no Kubas  –  Angel Zaldivar Ramirez. Un, protams, ja gribi patrenēt savas angļu, spāņu, latviešu valodas zināšanas, tad šī būs īstā reize. 

 

Stilīgs&veselīgs_2.JPG

 

Uz tikšanos Jaunrades namā "Junda" (Zemgales prospekts 7, Jelgava).

Uz katru nodarbību ir ierobežots skaits apmeklētāju, tādēļ jaunieši vecumā 13 - 20 gadi aicināti pieteikties, rakstot uz natre.kmc@gmail.com ar norādi "Stilīgs un Veselīgs dalībnieks".

 

Visas nodarbības ir bez maksas, taču dalībnieku skaits - ierobežots.

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts un uzņemtais materiāls izmantots pasākuma un organizatoru publicitātes materiālos.

 

30.06.2020.

Sākot ar 1. jūliju atsāksies veselības veicināšanas programmas bezmaksas gaisa jogas nodarbības bērniem vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Tās notiks trešdienās līdz 5. augustam, un dalībniekiem obligāti iepriekš jāpiesakās. Pirmā nodarbība paredzēta jau 1. jūlijā.

 

gaisa_joga.jpg

 

Nodarbībām var pieteikties trīs vecuma grupās: 13–15 gadi (šai grupai nodarbība notiks no pulksten 14.30 līdz 15.30), 10–12 gadi (no pulksten 16 līdz 17) un 7–9 gadi (no pulksten 17.30 līdz 18.30).

 

Dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots, tāpēc iepriekš obligāti jāpiesakās. Pieteikties var, aizpildot pieteikumu vietnē benefit.cukurfabrika.lv/pieraksts/ vai zvanot pa tālruni 27795685.

 

Gaisa jogas nodarbības bērniem un jauniešiem ir bez maksas. Tās notiks deju centrā "Cukurfabrika" Cukura ielā 22.

 

Nodarbības vadīs - treneres Annika un Ilona.

 

02.06.2020.

Arī šovasar notiks skriešanas koptreniņi. Pirmais treniņš – 6. jūnijā pulksten 10 Pasta salā. Tā kā ir spēkā pulcēšanās ierobežojumi, uz pirmo koptreniņu dalībniekiem jāpiesakās iepriekš.

 

 

Skriešanas koptreniņi Jelgavas Vieglatlētikas kluba treneru vadībā notiks reizi nedēļā – sestdienās, pulcēšanās pulksten 10 Pasta salā. Pirmais treniņš būs jau 6. jūnijā, bet pēdējais – 1. augustā. Dalība skriešanas koptreniņos ir bez maksas.

 

Tā kā šobrīd valstī vēl ir spēkā ierobežojumi attiecībā uz sporta aktivitātēm un drīkst notikt treniņi grupās līdz 25 cilvēkiem, ieskaitot treneri, interesentiem, kuri vēlas piedalīties pirmajā skriešanas koptreniņā 6. jūnijā, jāpiesakās, rakstot pa e-pastu aljoona@inbox.lv.

 

Turpmāk koptreniņu dalībnieku pieteikšanās kārtība būs atkarīga no tā, kādi ierobežojumi valstī tiks saglabāti pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

 


Nodarbības tiek īstenotas projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" ietvaros.

 

Bezmaksas skriešanas treniņu grafiks (Pasta salā):

 • 6. jūnijā pulksten 10,
 • 13. jūnijā pulksten 10,
 • 20. jūnijā pulksten 10,
 • 27. jūnijā pulksten 10,
 • 4. jūlijā pulksten 10,
 • 11. jūlijā pulksten 10,
 • 18. jūlijā pulksten 10,
 • 25. jūlijā pulksten 10,
 • 1. augustā pulksten 10.

 

01.06.2020.

Visas vasaras garumā ir iespējams apmeklēt dažādas intensitātes bezmaksas āra nodarbības.

Nodarbības notiek divas reizes nedēļā:

 • Pirmdienās – Kardio/spēka treniņš

Norises vieta – Jelgavas pamatskola "Valdeka" – Attīstības centrs, Institūta ielā 4

Norises laiks – pulksten 19

 • Ceturtdienās – "Gudrās kustības"

Norises vieta – Pils jeb Gubernatora saliņa

Norises laiks – pulksten 19

 

Nodarbības vada sertificēta trenere Tatjana Gorbatko.

Dalībnieku skaits nodarbības ierobežots – 30 dalībnieki un treneris.

Iepriekšēja pieteikšanās pie treneres, rakstot sms uz tel. nr. 29532699.

Uz treniņiem jāņem līdzi savi vingrošanas paklājiņi un hanteles (ja vēlās).

 

Nodarbības tiek īstenotas projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" ietvaros.

 

rra treniņi.png

 

21.02.2020.

Jelgavā, īstenojot Veselības veicināšanas programmu, notiek bezmaksas fiziskās aktivitātes, kas pilsētnieku vidū iemantojušas lielu popularitāti. Ikviens jelgavnieks aicināts piedalīties un pavadīt brīvo laiku sportiskā garā.

 

Veselību veicinoši cikli ar fizioterapeitu bērniem

 • Bērniem vecumā no 12 līdz 17 gadiem no 3. marta otrdienās pulksten 16 un piektdienās pulksten 15. Nodarbības notiek Jelgavas poliklīnikā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbību pa tālruni 63048913.

Vingrošanas nodarbības Zemgales olimpiskajā centrā

 • "Kardio/Spēks"- pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20;
 •  "BodyART"- otrdienās no pulksten 19 līdz 20;
 • "Māmiņām ar mazuļiem"- trešdienās no pulksten 14 līdz 15;
 • "Vesela mugura"- ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20.

Iepriekšēja pieteikšanās nodarbību apmeklējumam nav nepieciešama. Uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Treneres – T.Gorbatko un E.Troščenko.

 

Gudro vecāku skola

 • "Bērna emocionālā inteliģence. Vērtību scenārija izvēle"- 11. martā pulksten 18 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālruni 29222737, 63082101 vai e-pastu: astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv. 

Vingrošanas nodarbību cikli personām ar invaliditāti

 • No 3. marta otrdienās un ceturtdienās pulksten 9 deju studijā "Dejo visi" Raiņa ielā 28. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbībām pa tālruni 63048913.

Nūjošanas nodarbības

 • Trešdienās no pulksten 18 līdz 19.30 (no Pasta salas stāvlaukuma);
 • Svētdienās no pulksten 10 līdz 11.30 (no Jelgavas pamatskolas "Valdeka"- attīstības centra pagalma Institūta ielā 4) Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Nodarbības vada nūjošanas instruktore Zane Grava.

Gaisa joga bērniem

 • Trešdienās no pulktsten 19 līdz 20 (13–15 gadi);
 • Sestdienās no pulksten 10.30 līdz 11.30 (7–9 gadi);
 • Sestdienās no pulksten 11.30 līdz 12.30 (10–12 gadi).

Nodarbības notiek deju studijā "Cukurfabrika" Cukura ielā 22. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbībām pa tālruni 27795685. Treneres – Annika un Ilona.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt pa tālruni 63048913.

 

21.01.2020.

 

untitled-5c-20i_35606006.png

 

 

06.01.2020.

Jelgavā, īstenojot Veselības veicināšanas programmu, notiek bezmaksas fiziskās aktivitātes, kas pilsētnieku vidū iemantojušas lielu popularitāti. Ikviens jelgavnieks aicināts piedalīties un pavadīt brīvo laiku sportiskā garā.

 

 

Deju nodarbību cikli iedzīvotājiem virs 54 gadu vecuma

 • no 8. janvāra pulksten 17- Balles dejas (vēl ir brīvas vietas),
 • no 27. janvāra pulksten 18- Veselības dejas.

Iespēja izvēlēties dalību 10 nodarbību Veselības deju vai Balles deju ciklos. Deju studija "Dejo visi", Raiņa iela 28.Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 25758333; info@dejovisi.lv

 

Veselību veicinošas vingrošanas cikli ar fizioterapeitu:

 • bērniem (7-12 g.v. un 13–17 g.v.):

- no 3. marta otrdienās pulksten 16 un piektdienās pulksten 15 (13-17 gadi),

- no 16.marta pirmdienās un ceturtdienās pulksten 16 (7-12 gadi).

 • grūtniecēm:

- no 3. marta otrdienās un piektdienās pulksten 15,
- no 10. marta otrdienās un piektdienās pulksten 12.

 

Jelgavas poliklīnikā un Zemgales veselības centrā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 63048913.

 

Vingrošanas nodarbību cikli personām ar invaliditāti

 

Grupu sākuma datumi – 3. un 16. marts pulksten 9. Deju studija "Dejo visi", Raiņa iela 28. Nodarbības notiek ciklos. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 63048913.

 

Vingrošanas nodarbības Zemgales Olimpiskajā centrā

 • pirmdienās, trešdienās no pulksten 19 līdz 20- "Kardio/Spēks",
 • otrdienās no pulksten 19 līdz 20- "BodyART",
 • trešdienās no pulksten 14 līdz 15- "Māmiņām ar mazuļiem",
 • ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20- "Vesela mugura".

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Treneres T.Gorbatko un E.Troščenko

 

Nūjošanas nodarbības

 • trešdienās no pulksten 18 līdz 19:30 no Pasta salas stāvlaukuma,
 • svētdienās no pulksten 10 līdz 11:30 no Jelgavas pamatskolas "Valdeka – attīstības centra" pagalma, Institūta iela 4.

Uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Nodarbības vada nūjošanas instruktore Zane Grava, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Gaisa joga bērniem (7-15 g.v.)

 • trešdienās no pulksten 19 līdz 20 (13-15 g.v.),
 • sestdienās no pulksten 10:30 līdz 11:30 (7-9 g.v.),
 • sestdienās no pulksten 11:30 līdz 12:30 (10-12 g.v.).

Deju studija "Cukurfabrika", Cukura iela 22. Treneres Annika un Ilona. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 27795685

 

Gudro vecāku skola


5. februārī pulksten 18 "Vecāku klātbūtne un ģimenes sistēmas iekšējā mijiedarbība" Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Izglītojošu nodarbību programma vecākiem par dažāda vecumposma bērnu audzināšanu

 • 27. janvārī pulksten 17:30 "Bērnu (0 līdz 7 gadu vecumam) emocionālā audzināšana un veselība",
 • 29. janvārī pulksten 17:30 "Pusaudžu emocionālā audzināšana un veselība".

Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Veselības studija ģimenes labsajūtai "Sarunas par pieaugšanu" (Nodarbības vecākiem kopā ar bērniem)

 • 12. februārī kopā ar Katrīnu Puriņu-Liberti:

- pulksten 16 uz sarunu aicinātas meitenes,

- pulksten 17.30 uz sarunu aicināti meitu vecāki.

 

 • 20. februārī kopā ar Kalīnu Elksni:

- pulksten 16 uz sarunu aicināti zēni,
- pulksten 17.30 uz sarunu aicināti zēnu vecāki.


Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Topošo vecāku skola

 

Grupu sākuma datumi – 29. janvāris, 19. februāris un 11. marts.

Nodarbības paredzētas topošajiem vecākiem. Katrai grupai ir iespēja apmeklēt 6 nodarbības – pirmsdzemdību laiks, sagatavošanās dzemdībām, zīdīšana, jaundzimušā aprūpe un pēcdzemdību laiks. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Semināru cikls "Apzināta ēšanas – veselīgas ēšanas stūrakmens!"

 

Grupu datumi:
- no 20. janvāra līdz 10. februārim, no pulksten 17:30 līdz 20:30,
- no 18. februāra līdz 10. martam, no pulksten 17:30 līdz 20:30.

 

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Programma "Strādā vesels!"

 

Grupu datumi: no 26. februāra līdz 09. aprīlim.

Katrā grupā tiek nodrošinātas 10 vingrošanas nodarbības un 2 izglītojošas lekcijas. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt uz tel. nr.: 63048913.