Konkursa “Fizmix eksperiments” finālā- četras komandas no Jelgavas

01.04.2019. Izglītības pārvalde

Dalībai AS “Latvenergo” rīkotā konkursa “Fizmix eksperiments” finālā izvirzītas 64 komandas, ko veido kopumā 320 Latvijas skolēni. Konkursa finālistu vidū ir arī četras Jelgavas skolēnu komandas.

 

Konkursa “Fizmix eksperiments” mērķis ir veicināt 8. un 9. klašu skolēnu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem – īpaši fiziku, lai nākotnē rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas. Lai iekļūtu konkursa finālā, skolēniem neklātienē bija jāveic uzdevumi un jākrāj punkti. No Zemgales konkursam pieteicās un neklātienē sacentās 36 skolu komandas.

 

Jelgavu konkursa finālā pārstāvēs 5. vidusskolas komandas "Zobrati" un "Laiki", Tehnoloģiju vidusskolas komanda “5 fizikālie spēki” un Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Qubiti”.

 

“Fizmix eksperiments” fināls Rīgā fizikas festivālā “Fizmix eksperiments” notiks 11. maijā. Dienas gaitā plānotas iedvesmojošas lekcijas, koncerti, fizikas nozares aktīvistu ekspozīcijas un publiska konkursa fināla vērošana. Fināla dalībnieki iegūs vērtīgas balvas, bet katra reģiona labākā komanda – ceļazīmi uz piedzīvojumiem un zināšanām bagātu vasaras nometni.

 

Jāpiebilst, ka fizikas erudīcijas konkurss “Fizmix eksperiments” risinās jau 24. reizi. Piedaloties šajā konkursā, gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies