No 1. jūlija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Zitas Vēveres personālizstāde “Caur klātbūtni”. Piektdien, 4. jūlijā, pulksten 16 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar pašu mākslinieci.
No 1. līdz 30. jūlijam visi grupas “Prāta vētra” fani, jelgavnieki un viesi aicināti piedalīties izzinošā un aizraujošā orientēšanās spēlē “Prāta vētrai pa pēdām”. Orientēšanās spēle būs lieliska iespēja uzzināt dažādus interesantus faktus par pašu grupu, kā arī iepazīt Jelgavas pazīstamās un mazāk zināmās vietas. Spēle norisināsies visā pilsētā, – dodot iespēju dalībniekiem izstaigāt un apskatīt Jelgavu, – kas arī ir spēles galvenais mērķis. Orientēšanās spēle tiek organizēta par godu “Prāta vētras” jaunās koncerta tūres atklāšanai Jelgavā – 26. jūlijā.
Šodien Jelgavas vecpilsētu un Dzīvesziņas un arodu sētu piepilda pilsētas iedzīvotāji un viesi, lai kopīgi baudītu tradicionālo vasaras saulgriežu Zāļu tirdziņu. Vēl līdz pulksten 19 Vecpilsētas ielas otrā nama pagalma viesi var ļauties vasaras saulgriežu noskaņām, caur smaržām un garšām sajūtot maģisko Jāņu laiku.
Tuvojas vasaras saulgrieži ar gada garāko dienu un īsāko nakti. Tradicionāli šajā laikā norisinās dažādi tematiskie pasākumi. Arī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sestdien, 21. jūnijā, no pulksten 12 līdz 19 aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus uz ikgadējo Zāļu tirdziņu Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā, Vecpilsētas ielā 2.
Viens no iecienītākajiem tūristu galamērķiem Jelgavā ir arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli celtā pils, kurā atrodas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). Jelgavas pils vasaras tūrisma sezonā apmeklētājiem ir pieejama līdz 31. augustam.
Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina interesentus līdz 25. oktobrim piedalīties akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2025”. Šogad apceļotāji var iepazīt 78 vēsturisko muižu kungu mājas un to apbūves. Viens no pieturas punktiem ir arī Jelgavas pils – Baltijas lielākā baroka pērle un viens no izcilākajiem Latvijas arhitektūras pieminekļiem.
Pasākumu norises laikā 3. jūnijā no pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle, abu Ģ. Eliasa ekspozīcijas zāļu apskate. Savukārt 6. jūnijā no pulksten 12 līdz 15 apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle apskatei.
Svinot Jelgavas 760. jubilejas, pirmo reizi mūsu pilsētā 31. maijā pulksten 4.44 notiks Riharda Zaļupes muzikālā performance uz Lielupes “Pilsētas modināšana”. Līdz ar to no 29. maija pulksten 20 līdz 31. maija pulksten 8 Lielupē pretim pilij būs novietots pontons/peldošā skatuve. Lūgums ūdens transporta vadītājus apbraukt pontonu tikai gar pils pusi un ievērot 6 metru drošības zonu no pontona nostiprinošo trošu dēļ. Lūgums ūdens transporta vadītājus būt saprotošiem!
Šogad aprit 15 gadi, kopš Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa zvani iezvanīja jauna posma sākumu – celtne ar vairāk nekā 400 gadu senu vēsturi tika atjaunota un vēra durvis apmeklētājiem kā kultūrvēstures izziņas, radošu pasākumu un tūrisma informācijas centrs. Jubilejas reizē iepazīstinot ar torņa atjaunošanu, dažādu personību nemateriālo ieguldījumu rekonstrukcijas procesā un pirmajiem īpašajiem notikumiem, no 27. maija tornī skatāma tematiska izstāde “Atjaunotajam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim – 15”.
No 23. maija Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja tornis sāk strādāt pēc vasaras darba laika – tornis atvērts apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18.
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC), svinot Jelgavas pilsētas 760. dzimšanas dienu, aicina 31. maijā, gida pavadībā piedalīties bezmaksas ekskursijā/pastaigā pa Jelgavu. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja ieraudzīt pilsētu no jauna skata punkta un uzzināt aizraujošus faktus par Jelgavas pilsētas vēsturi. Gide ar stāstu palīdzību uzburs senatnīgu gaisotni un aizvedīs pārgājiena dalībniekus tālā pagātnē, kad pilsētas ielās un skvēros pulcējās dāmas krāšņās kleitās un kungi izsmalcinātās frakās.
Šonedēļ Pasta salā 17 profesionāli tēlnieki no 11 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Ukrainas, Polijas, Indonēzijas, Somijas, Indijas, Čehijas, Kanādas un Bulgārijas – veidot smilšu skulptūras vasaras festivāla “Sand Signs 2025” ietvaros. Lai gan laikapstākļi tēlniekus nelutina, profesionāļi turpina darbu un jau piektdien viņu veikumu vērtēs žūrija. Skatītāji Baltijā lielākajā smilšu skulptūru parkā gaidīti sestdien, 17. maijā, no pulksten 11 līdz 23, kad varēs baudīt arī plašu pasākumu programmu.