Lietuvas pilsētā Kauņā noslēdzies Baltijas atklātais čempionāts ātrumlaivām. Jelgavas kluba “Paisums” sportisti atgriezušies mājās ar trīs medaļām, tostarp vienu – augstākā kaluma.
Jelgavas Izglītības pārvalde apkopojusi provizoriskos 2024./2025. mācību gada pamatizglītības un vidējās izglītības centralizēto eksāmenu rezultātus. Kopumā centralizēto eksāmenu rezultāti Jelgavas vispārizglītojošās skolās un ģimnāzijās ir uzlabojušies. Tāpat ir zināms izglītojamo skaits, kuri nav sasnieguši sertifikāta iegūšanai noteikto minimālo vērtējuma slieksni.
Īstenojot projektu “Veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavā”, tiek izsludināti jauni bezmaksas vingrošanas nodarbību cikli topošajām māmiņām fizioterapeita vadībā. Jaunie cikli sāksies 12. augustā un nodarbībām ir obligāti iepriekš jāpiesakās. Lai varētu piedalīties nodarbībās, jābūt ginekologa izziņai ar norādi, ka ir atļauts piedalīties vingrošanas nodarbībās!
Pēc spēcīgām lietavām Jelgavā vairākos ielu krustojumos novērota īslaicīga applūšana. Ūdens bija uzkrājies Meiju ceļa un Kazarmes ielas, kā arī Pulkveža Brieža un Ausekļa ielas krustojumos, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. Nokrišņu ietekmē šāda situācija var atkārtoties.
Būvdarbu laikā no piektdienas, 18. jūlija, pulksten 9 līdz 31. jūlijam ierobežota satiksme un gājēju kustība no Vītolu ceļa Nr. 3 līdz Vītolu ceļam Nr. 5, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.
Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka 16. jūlijā plānots uzsākt luksofora un ceļa zīmes konsoles rekonstrukciju Dobeles šosejas un 4. līnijas krustojumā virzienā no Dobeles. Būvdarbu gaitā iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem – krustojumā būs slēgta viena brauktuves josla, bet gājējiem tiks nodrošināta pārvietošanās gar darbu zonu.
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina 26. jūlijā piedalīties ekskursijā/pastaigā “Ziedoši radošā Jelgava”. Ekskursijas dalībnieki gides pavadībā dosies caur zaļojošajiem Jelgavas parkiem uz latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna māju, kurā glabājas viņa radošais mantojums un baudāma 20. gadsimta sākuma atmosfēra, bet pēcāk ekskursijas dalībnieki dosies uz Jelgavas Studentu teātri, kas ir viens no senākajiem studentu teātriem Latvijā, lai sajustu mūsdienu teātra mākslas burvību. Ekskursijai nepieciešams obligāti iepriekš pieteikties.
Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs trešdien, 16. jūlijā, izsludinājis dzelteno pērkona negaisa brīdinājumu, kas skar arī Jelgavas teritoriju. Meteorologi informē, ka dienas pirmajā pusē, galvenokārt centrālajos un rietumu rajonos, gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, taču dienas vidū no austrumiem pietuvosies jauna nokrišņu zona, un stipras pērkona lietusgāzes gaidāmas jau daudzviet Latvijā. Iespējama arī krusa.
Pagājušajā nedēļā domes ārkārtas sēdē deputāti ievēlēja Jelgavas domes četru pastāvīgo domes komiteju locekļus, savukārt šodien, 15. jūlijā, komiteju pirmajās sēdēs ievēlēti komiteju priekšsēdētāji un viņu vietnieki.
Šodien, lai pārrunātu līdzšinējās pilsētas un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) iestrādnes un runātu par sadarbības stiprināšanu turpmāk, Jelgavas domes vadība tikās ar universitātes rektori Irinu Arhipovu un universitātes finanšu prorektoru Linardu Siseni.
Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) otrdien, 15. jūlijā, izsludinājis dzelteno pērkona negaisa brīdinājumu, kas ietver arī Jelgavas teritoriju. Meteorologi informē, ka otrdienas pēcpusdienā Latvijā sākuši veidoties lietus un negaisa mākoņi, atsevišķos rajonos gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm. Iespējama arī krusa un brāzmains vējš. LVĢMC pirms pulksten 14 precizē, ka izsludina arī dzelteno ūdens līmeņa brīdinājumu Latvijas centrālajos un austrumu rajonos, tostarp Jelgavā.
Ņemot vērā šī gada augsto konkurenci un lielo skaitu pretendentu ar augstiem centralizēto eksāmenu un gada vērtējumiem, kuri konkursa kārtībā netika uzņemti nevienā no Jelgavas valstspilsētas vidējās izglītības iestādēm, lai nodrošinātu iespēju turpināt izglītību pilsētas vidusskolās vēl plašākam izglītojamo lokam, tiek atvērta papildu 10. klase Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā 30 izglītojamajiem.