14.2 °C, 2.5 m/s, 94.9 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneSestdien “Rullītī” – pašbūvētu elektroauto sacensības
Sestdien “Rullītī” – pašbūvētu elektroauto sacensības
15/06/2023

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola sestdien, 17. jūnijā, no pulksten 10 sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” Aku ceļā 1 pirmo reizi rīko skolēnu un studentu būvētu elektroauto prototipu efektivitātes sacensības. Tās vērot aicināti arī skatītāji. Ieeja – bez maksas. 

“Jau vairākus gadus kopā ar skolēniem esam būvējuši elektrotransportlīdzekļus, liekot uzsvaru uz ekonomikas tendencēm, otrreizēju izejmateriālu un atjaunīgās enerģijas izmantošanu, radošumu, inženierzinātnēm un IT. Šogad esam nolēmuši spert pirmo nopietno soli šīs domāšanas popularizēšanā ārpus mūsu skolas,” stāsta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks IT jomā Kaspars Antonevičs. Jau 17. jūnijā tiek organizētas elektroauto energoefektivitātes sacensības “Rullīša” trasē.Viņš stāsta, ka visas dienas garumā komandas ar pašbūvētiem elektrotransportlīdzekļiem sacentīsies dragreisa, vadāmības, bremzēšanas, ekonomiskākās braukšanas un ātruma sacensībās.

Pirmajās sacensībās varētu piedalīties 7–9 komandas, katrā vidēji trīs jaunieši. “Lielākā daļa komandu ir no mūsu skolas, bet gaidām arī viesus no Rīgas Tehniskās universitātes un Cēsīm,” tā K.Antonevičs.

Sacensību svinīgā atklāšana paredzēta 17. jūnijā pulksten 10. Pēc tam – sacensību disciplīnas.


Sacensības vērot aicināti arī skatītāji. Ieeja pasākumā ir bez maksas.