14.2 °C, 3.9 m/s, 89.1 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība9., 10. un 11. klases skolēni vēl šodien var pieteikties vasaras nodarbinātībai
9., 10. un 11. klases skolēni vēl šodien var pieteikties vasaras nodarbinātībai
17/04/2023

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) mājaslapā www.zrkac.lv 9., 10. un 11. klases skolēni vēl šodien, 17. aprīlī, var pieteikties vasaras nodarbinātībai. Līdz šim saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi.  

Kopumā 9., 10. un 11. klašu skolēniem tiek piedāvātas vairāk nekā 200 darba vietas. Piemēram, skolēniem piedāvāts strādāt par metinātāja palīgu, mārketinga asistentu, palīgu tehniskajos darbos, auklīti pirmsskolas izglītības iestādē, pavāra palīgu, palīgu pasākumu organizēšanā un nodrošināšanā.

Visas vakances ir publicētas mājaslapā www.zrkac.lv, un līdz 17. aprīlim skolēni var pieteikties izsludinātajām darba vietām, iesniedzot pieteikumu, CV, motivācijas un plānotās karjeras attīstības aprakstu.

Vasaras nodarbinātības programmā 9.–11. klašu grupā var iesaistīties Jelgavā deklarēti skolēni, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu un mācās jebkurā vispārizglītojošā skolā, taču skolēns divus gadus pēc kārtas nedrīkstēs būt nodarbināts pie viena un tā paša darba devēja. Darba vieta jāizvēlas atbilstoši skolēna nākotnes interesēm un karjerai. Piemēram, ja karjeru plānots saistīt ar ārsta profesiju, tad var izvēlēties darbu poliklīnikā vai slimnīcā.

Skolēnu pieteikumi tiks vērtēti līdz 3. maijam, un tiks ņemta vērā skolēna motivācija piedalīties nodarbinātībā, rekomendācijas vēstule no izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, iepriekšējā darba devēja, skolēna nodarbinātības mērķa atbilstība plānotajai karjerai. Par rezultātiem skolēni individuāli tiks informēti elektroniski 3. maijā.

Jāpiebilst, ka 9., 10. un 11. klases skolēni vasarā drīkstēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī no 5. jūnija līdz 25. augustam. Vasaras nodarbinātības mērķis ir veicināt izglītojamo īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā Jelgavas pašvaldības finansētās darba vietās, radīt iespēju izglītojamajiem iegūt darba pieredzi, apgūstot nepieciešamās darba prasmes un iemaņas, veidot izpratni par profesijām, veicināt karjeras attīstību un prasmi darba tiesisko attiecību nodibināšanai nepieciešamo dokumentu sagatavošanā.

Darba devējiem pašvaldība nodrošinās finansējumu darba samaksai 110 izglītojamajiem pilnā apmērā (ieskaitot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, uzņēmējdarbības riska valsts nodevu) un kompensācijas izmaksai par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu. Finansējumā netiek iekļauti ar nodarbinātību saistītie transporta izdevumi.

Motivācijas apraksta VEIDLAPA

Pieteikuma VEIDLAPA