14.5 °C, 4 m/s, 90.5 %

Pasākumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSestdien notiks “Ritums” un draugu koncerts “Pavasara danči”
Sestdien notiks “Ritums” un draugu koncerts “Pavasara danči”
18/04/2023

Sestdien, 22.aprīlī, pulksten 17 Jelgavas kultūras namā tautas deju ansamblis “Ritums” aicina uz deju kolektīvu koncertu “Pavasara danči”. Tajā piedalīties TDA “Ritums” draugi – vidējās paaudzes deju kolektīvi “Vidums” no Tukuma, “Svirlauka” no Staļģenes, “Gatve” un “Gatve Otrā iespēja” no Rīgas un “Pēda” no Aizkraukles. Īpašie viesi būs deju kolektīvs no Kauņas – “Suktinis”, kā arī jaunrades nama “Junda” deju kolektīvi “Jundari” un “Jundēni”.

Koncertā tiks izdejotas gan gaidāmo Dziesmu un deju svētku dejas, gan dejas ārpus šī repertuāra. Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ieva Karele. Par pavasarīgu noskaņu koncertā rūpēsies koncerta režisore Dace Vilne.

“Ar katru no šiem kolektīviem “Ritumu” saista ilgāka draudzība un nu ir iespēja draugus saaicināt kopā. Visilgākā draudzība mums ir ar Tukuma “Vidumu” – jau vairāk kā desmit gadi. Savulaik abi kolektīvi kopā pat būvēja piena paku laivas un piedalījās Piena paku regatēs. Savukārt mēs katru gadu ciemojamies Tukumā uz koncertu “Sieviete dieviete”. Ar “Svirlaukas” dejotājiem kolektīvs draudzējas vairāk kā piecus gadus, un allaž tiekamies koncertā Staļģenē “Danči Lielupes krastā”. Savukārt ar “Gatves” dejotājiem kopā esam sadancojuši dažādos koncertos tepat Dobelē. Vairākus gadus esam ciemojušies pie “Pēdas” Aizkrauklē, un nu ir laiks atbildēt ar sadancošanu pie mums,” stāsta TDA “Rituma” mākslinieciskā vadītāja Ieva Karele.

Īpašie viesi būs deju kolektīvs no Kauņas – “Suktinis”, pie kuriem ritumieši ciemojās pagājušā gada novembrī. Skatītāji varēs iepazīt lietuviešu tautas dejas. Tāpat arī koncertā ir aicināti piedalīties jaunrades nama “Junda” kolektīvi, kur dejo vairāki ritumiešu bērni. Tā būs iespēja vecākiem ar bērniem satikties uz vienas skatuves.

Biļetes uz koncertu maksā 3 un 4 eiro, tās pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs.