14.2 °C, 3.9 m/s, 89.1 %

Pilsēta

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieki vēl svētdien bez maksas var nodot automašīnu riepas
Jelgavnieki vēl svētdien bez maksas var nodot automašīnu riepas
16/04/2023

Vēl šodien, 16. aprīlī, jelgavnieki var piedalīties SIA “Zemgales EKO” un AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “3R” rīkotajā vides akcijā “Dod riepām otru dzīvi”. Tās laikā no pulksten 10 līdz 19 dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 var bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Bez maksas var nodot vienu vieglās automašīnas riepu komplektu (četras vieglās automašīnas riepas). Iebraucot laukumā, ir jāuzrāda automobiļa tehniskā pase, jo nolietotās automašīnu riepas tiek pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kuri reģistrēti Jelgavā, un no automašīnas, ar kuru uz dalīto atkritumu vākšanas laukumu riepas atvestas.

Jāpiebilst, ka Jelgavā četras riepas bez maksas var nodot tikai akcijas laikā. Pārējā laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumos tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā www.zemgaleseko.lv vai pie sava atkritumu apsaimniekotāja.

Riepas ir videi kaitīgi atkritumi – dabiskajā vidē tās sadalās vairāk nekā 100 gadu laikā, un tikmēr dabā var nonākt dažādas kaitīgas vielas, tādēļ ir ļoti būtiski, lai riepas tiek nodotas pārstrādei. Par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods.