25.9 °C, 3.7 m/s, 41.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTornī apskatāma eksperimentāla ainavu izstāde “Tapšana”
Tornī apskatāma eksperimentāla ainavu izstāde “Tapšana”
15/01/2018

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī apskatāma mākslinieka Kaspara Bērziņa gleznu izstāde “Tapšana”, kurā autors atspoguļojis savus radošos meklējumus un gleznošanas tehnikas eksperimentus. 

Kaspara Bērziņa daiļradi raksturo gan fotografēšana, gan zīmēšana taču vispilnīgāk mākslinieks sevi izsaka gleznojot ainavas. Pēc izglītības izstādes autors ir kultūras vēstures un mākslas vēstures skolotājs ar maģistra grādu izglītības zinātnēs, bet sirdī mākslinieks. Brīvo laiku viņš velta darbam ar krāsām – glezno vakaros un naktīs, bet ik vasaru piedalās plenēros, kur nododas gan klasiskajai gleznošanai, gan orģinālideju izstrādei.

 

Izstādē aplūkojamie mākslinieka darbi tapuši pēdējo divu gadu laikā un tie iedvesmojuši cits cita tapšanu kā turpinājums vai papildinājums viens otram, jo idejiskie un tehniskie meklējumi turpinās arī pēc kāda konkrēta darba pabeigšanas. Šī atziņa arī bijusi pamats izstādes nosakumu balstīt tieši radīšanas procesā, vārda un termina tapšana nozīmē – radošā izaugsme, meklējumi, jaunu ideju ģenerēšana, kas nereti vainagojas ar ekspozīciju, bet nekad neapstājas.

 

Veidojot izstādes darbus, autors ļāvies arī tehniskiem eksperimentiem – krāsas vietā lietot citus materiālus, tos gan tonējot ar krāsu, gan paturot to dabiskos toņus, kā arī šos materiālus cenšoties nedaudz kontrastēt ar gludo plakni, padarot to abrazīvu, dimensionālu un interesantu skatītājam.

 

Kaspara Bērziņa izstāde “Tapšana” apskatāma līdz 16. februārim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445.

 

afiša.jpg

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

Informācija sagatavota

Iestādē “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”