19.2 °C, 2.6 m/s, 85.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTrīs jelgavnieces startēs Latvijas izlasē
Trīs jelgavnieces startēs Latvijas izlasē
18/04/2018

Trīs jelgavnieces startēs Latvijas izlasē!

No 25. līdz 28. aprīlim Rīgā notiks līdz šim vērienīgākais skvoša pasākums Latvijā – Eiropas komandu čempionāts 3.divīzijai (ETC 3). Starptautiskajās sacensībās Latvijas sieviešu izlasi pārstāvēs trīs Jelgavas skvoša kluba spēlētājas: regulārā izlases spēlētāja Baiba Lulle, Latvijas junioru čempione Elīza Dombrovska, kā arī Dace Vīgante. 

Latviju sacensībās pārstāvēs sieviešu un vīriešu izlases, lielākas cerības liekots uz dāmu izlasi, kuras līdere būs Latvijas vienīgā profesionālā skvoša spēlētāja Ineta Mackeviča. Līdz šim augstākais sasniegums Latvijai ETC bija dāmu komandas izcīnītā bronza Amsterdamā 2013.gadā.

2018.gadā Rīgā notiekošajā ETC 3 piedalīsies 27 izlases no 20 valstīm, kas ir rekordliels dalībnieku skaits šāda veida sacensībām. Dalībnieku vidū ir vairākas komandas, kas iepriekš startējušas 2.divīzijā, kā arī komandas, kuras nav iepriekš regulāri startējušas ETC.

 

Latvijas apakšgrupu spēles

25.aprīlis

  • plkst. 09:30 Latvija – Monako, sievietes 
  • plkst. 10:30 Latvija – Norvēģija, vīrieši 
  • plkst. 13:30 Latvija – Ukraina, sievietes 
  • plkst. 15:00 Latvija – Gibraltārs, vīrieši 

26.aprīlis

  • plkst. 09:00 Latvija – Norvēģija, sievietes
  • plkst. 15:00 Latvija – Grieķija, vīrieši
  • plkst. 19:00 Latvija – Baltkrievija, vīrieši 

 

Par Latvijas grupas favorīti sievietēm tiek uzskatīta Ukrainas izlase, kurā visas spēlētājas regulāri spēlē profesionāļu turnīros, par vīriešu grupas favorītiem tiek minēta Norvēģijas izlase.

Eiropas komandu čempionāts norisināsies Rīgā, Pepsi centrā (Uzvaras bulvāris 10). Spēles bez maksas iespējams vērot klātienē un interneta vietnē etc3latvia.lv . Pirmās Latvijas spēles translēs arī TV kanāls Sportacentrs.com. 

Par čempionātu

Katrā komandu spēlē sacenšas 3 dāmas un 4 kungi. Katras komandas spēcīgākais spēlētājs sacenšas ar pretinieku komandas spēcīgāko spēlētāju, 2. nummurs ar 2. utt. Uzvarētājkomanda tiek noteikta, summējot visu dalībnieku spēļu rezultātus. 

9 sieviešu komandas sadalītas divās apakšgrupās, 18 vīriešu komandas – četrās grupās. Cīnīties par medaļām varēs katras grupas divas labākās komandas. Pirmo divu vietu ieguvējas iegūs tiesības spēlēt ETC 2. divīzijā, kur Latvija līdz šim vēl nekad nav spēlējusi, jo skvošs vēl Latvijā nav ar tik bagātām tradīcijām un resursiem, kā virknē rietumvalstu. ETC notiek kopumā trīs divīzijās. 1. un 2. divīzijas turnīri šogad notiks no 2. līdz 5. maijam Polijā, Vroclavā.

 

 

 

Informācija: LSF, Sporta servisa centrs