3.7 °C, 4.4 m/s, 83.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaUz Ukrainu dodas Pašvaldības policijas auto
Uz Ukrainu dodas Pašvaldības policijas auto
25/11/2022

Ceļā uz Ukrainu piektdienas pēcpusdienā devusies ukraiņu kultūras centram “Džerelo” dāvinātā Jelgavas Pašvaldības policijas automašīna “Kia Sorento”, kas nonāks pie karavīriem karadarbības zonā Vinnicā. Nākamā palīdzības krava ar jelgavnieku sarūpētajām lietām uz Jelgavas sadraudzības pilsētu Ivanofrankivsku tiks vesta 5. decembrī. Līdz tam iedzīvotāji ukraiņu atbalstam Sabiedriskajā centrā var nogādāt guļammaisus, ziemas apģērbu, segas, elektriskos sildītājus, tējkannas un citas ļoti nepieciešamas lietas, lai pārdzīvotu šo ziemu. Sabiedriskais centrs Skolotāju ielā 8 ziedojumus pieņem katru darbdienu no pulksten 8 līdz 20, bet sestdienās – no pulksten 9 līdz 17. Palīdzības kravu jau nākamnedēļ uz Ukrainu vedīs arī Zemgales reģionālā Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kas aicina ziedot dažādas lietas.

Pašvaldībai turpinot sniegt atbalstu sadraudzības pilsētai Ivanofrankivskai, oktobra domes sēdē tika nolemts dāvinājumā ukraiņu kultūras centram “Džerelo” nodot Jelgavas Izglītības pārvaldes transportlīdzekli “Mercedes Benz Vito 108” un Jelgavas Pašvaldības policijas transportlīdzekli “Kia Sorento”, bet novembra domes sēdē atbalstīts lēmprojekts par vēl viena transportlīdzekļa – Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) uzskaitē esošā mikroautobusa “VW Caravelle” – dāvinājumu.

 

Piektdien kopā ar vēl vairākām automašīnām no Latvijas konvojā uz Ukrainu devās Pašvaldības policijas auto, kas nonāks pie karavīriem karadarbības zonā, bet decembra sākumā uz Ukrainu izbrauks ZRKAC busiņš, ar kuru uz Jelgavas sadraudzības pilsētu tiks nogādātas jelgavnieku saziedotās lietas, kas īpaši nepieciešamas ziemā, piemēram, guļammaisi, segas, benzīna ģenerators, sildītāji. Uz Ukrainu tiks vestas arī Jelgavas Pensionāru biedrības un Jelgavas Pilsētas bibliotēkas rīkoto akciju laikā savāktās vilnas zeķes.

 

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Jelgavas sadraudzības pilsētai Ivanofrankivskai ar pašvaldības un jelgavnieku atbalstu nogādātas vairākas palīdzības kravas. Ukrainas draugi izveidojuši sarakstu ar lietām, kas iedzīvotājiem kara apstākļos ļoti nepieciešamas, lai pārdzīvotu ziemu. Jelgavnieki aicināti turpināt atbalstīt Ukrainas civiliedzīvotājus.

 

atbalsts_ukrainai.jpg

 

Jāpiebilst, ka 29. novembrī uz Ivanofrankivsku ar specializēto neatliekamās medicīniskās palīdzības transportu dosies arī Zemgales reģionālā Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Mērķis ir Latvijā nogādāt Ukrainas civiliedzīvotājus ar speciālām vajadzībām un dažādām saslimšanām. Taču, lai auto uz Ukrainu nebrauktu tukšs, biedrība aicina iedzīvotājus sarūpēt dažādas lietas. Par nepieciešamo un ziedojumu nodošanas iespējām lūgums sazināties pa tālruni 27070702 (Jurijs Vatčenko) un 27070703 (Vitālijs Pasečniks) vai e-pastu zrbub.jelgava@gmail.com. Tāpat ziedojumus var nogādāt Stacijas ielā 1B, iepriekš sazinoties pa kādu no norādītajiem tālruņiem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē