Darbu vasarā sākuši 6.–8. klases skolēni

10.06.2021. Izglītības pārvalde

Šonedēļ vasaras nodarbinātībā sākuši strādāt mūsu pilsētas 6., 7. un 8. klases audzēkņi, kuri darbam pašvaldības iestādēs pieteikušies Jelgavas Izglītības pārvaldē. Šajā vecuma grupā nodarbinātība tiks organizēta līdz augusta beigām un gūt darba pieredzi un nopelnīt varēs 80 skolēni.

"Šovasar piedāvājums jaunāko bērnu nodarbinātībā ir pietiekams, un ir aizpildītas visas 80 pieteiktās vietas. 22 piecpadsmit gadus veci skolēni šovasar katrs nostrādās trīs nedēļas pa sešām stundām dienā, bet 58 trīspadsmit un četrpadsmit gadus veci jaunieši strādās divas nedēļas pa četrām stundām dienā. Nodarbinātību organizējam, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, un tās atbilst noteikumiem, kurus ievēro arī konkrēto iestāžu vai uzņēmumu pilna laika darbinieki," skaidro Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste bērnu tiesību aizsardzības jautājumos Līvija Vilcāne. Viņa piebilst, ka lielāko daļu darbavietu piedāvājuma jaunākajiem skolēniem veido izglītības iestādes.

 

Tā, piemēram, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Rotaļa" strādā Ričards un Anna, kuri pabeiguši Jelgavas 4. vidusskolas 8. klasi. "Strādāju jau trešo vasaru, jo vēlos pelnīt kabatasnaudu atpūtai brīvlaikā, kā arī pamazām krāju klēpjdatoram, pēc kura izjutu vajadzību aizvadītajā mācību gadā. Lai arī šoreiz darbavietu man izvēlējās skola, šī ir jau otrā reize, kad strādāju bērnudārzā – pirms diviem gadiem biju auklītes palīdze. Salīdzinot ar šo reizi, kad uzticēta teritorijas sakopšana, varu izvērtēt, ka darbs ar bērniem tomēr man ir tuvāks. Ar to vēlētos saistīt arī savu nākotni, kļūstot, piemēram, par mūzikas skolotāju," stāsta Anna. Tikmēr Ričardam šis ir pirmais vasaras darbs un pirmā pieredze teritorijas uzkopšanā.

 

Gan ar bērniem darbojas, gan teritoriju uzkopj skolēni, kuri strādā vasaras nometnes vietā "Lediņi". Savu pirmo darba vasaru aizvada gan Zane un Matīss no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, gan Nikola no Jelgavas 5. vidusskolas. "Kaut gan atsevišķi uzdevumi ir grūti, piemēram, sporta laukumu iekārtošana, darbs kopumā nav sarežģīts, un man patīk strādāt ārā. Es krāju naudu datora monitoram un futbola apaviem," skaidro Matīss. Arī meitenēm patīkot darbs svaigā gaisā. Viņas novērtē iespēju gan nopelnīt, gan uzturēt ierasto dienas ritmu: "Arī vasarā gribu celties agri, lai diena ir vērtīgi pavadīta. Kad beigsies šis darbs, vismaz līdz jūlija beigām kārtīgi atpūtīšos," stāsta Zane. Pirmo nedēļu jaunieši aizvadījuši āra darbos, bet, sākoties nometnēm, viņi darbosies arī kā pedagogu palīgi.

 

Savukārt Kārlis, Zaiga un Amina, kuri šoruden turpinās mācības Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9. klasē, vasaras pirmās nedēļas pavada Pasta salā, uzkopjot brīvdabas koncertzāli "Mītava" un tās apkārtni, kā arī palīdzot smilšu skulptūru parka tapšanā. "Ir forši būt klāt smilšu skulptūru tapšanas procesā un palīdzēt, pat ja tikai palīgdarbos," saka Kārlis, kuram tāpat kā Zaigai šī ir jau trešā vasara, izmantojot pašvaldības sniegtās iespējas strādāt.

 

Līdztekus jaunāko klašu skolēniem, kuri vasaras nodarbinātībā strādā Jelgavas Izglītības pārvaldes koordinētajā programmā, jūnijā sācies arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras darba periods. NVA Jelgavas filiāles nodarbinātības organizatore Jūlija Lovkova norāda, ka filiālē 37 darba devēji reģistrējuši 416 vakances, no kurām dažas būs pieejamas līdz 16. augustam. Savukārt jūlijā darbu uzsāks 9., 10. un 11. klašu skolēni, kuru nodarbinātību pirmoreiz koordinē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs. Šo izglītojamo nodarbinātība būs pietuvināta reālam darba tirgum, gūstot pieredzi, piemēram, ārstniecības iestādēs, inovatīvos ražošanas uzņēmumos, autoservisos un citur, aizpildot 110 vakances.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies