Izlaidumu svin Tehnoloģiju vidusskolas un Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolventi

16.06.2021. Izglītības pārvalde

Jelgavā sācies divpadsmito izlaidumu laiks. Šonedēļ to nosvinējuši Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolventi, bet pārējās vidusskolās izlaidums būs 30. jūnijā. Mūsu pilsētā 12. klasi šogad absolvē 373 jaunieši. 

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā izlaidums brīvdabas koncertzālē "Mītava" aizvadīts šodien, 16. jūnijā, kas ir pēdējā oficiālā mācību diena 12. klašu skolēniem. Spīdolas Valsts ģimnāziju šajā gadā absolvē 58 jaunieši, tostarp Roberts Ralfs Vārslavs, kuram par mācību sasniegumiem un aktīvo darbību skolas labā pasniegta arī Finanšu ministrijas naudas balva 500 eiro apmērā "Pateicība simtgades izcilniekam". Absolventu vidū arī apmaiņas programmas skolniece Klāra Mazabrauda-Iglesiasa no Francijas, kura 12. klasē mācījusies Spīdolas Valsts ģimnāzijā. "Skolas galvenais uzdevums ir sagatavot bērnu patstāvīgai pieauguša cilvēka dzīvei. Piedāvāt visus nepieciešamos rīkus, prasmes un zināšanas, lai jaunietis var patstāvīgi pieņemt lēmumus, dzīvot savu nākotnes dzīvi un būtu sagatavots gan prognozējamām, gan neprognozējamām situācijām. Šis posms ir noslēdzies. Mīļie absolventi, dzīvojiet saskaņā ar sevi un cēlām vērtībām, esiet pārliecināti un brīvi savās izvēlēs, jo tikai jūsu izvēle ir pareizā, un dariet godu sev, saviem vecākiem un savai Spīdolai," jauniešiem vēlēja Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, aicinot absolventus uz atkalsatikšanos, vadot absolventu mācību stundas, Spīdolas dienā un salidojumos.

 

"Šodien jūs aizveriet vienas durvis, lai meklētu nākošās. Izvēloties nākamo profesiju, esiet veiksmīgi, prasīgi pret sevi, prasīgi pret konsultantiem, kuri sniegs padomus, un arī stipri. Lai jums viss izdodas! Saku paldies skolai un pedagogiem, kuri nodrošinājuši zināšanu un prasmju pārnesi, paldies vecākiem, jo šī ir nopietna un svarīga trīsvienība – skola, skolēni un vecāki," vēlot veiksmi Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolventiem tālākajā ceļā, sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, aicinot vienmēr atcerēties: "Nekur nav tik labi kā mājās, un nekur jūs negaida tā. Lai kur arī jūsu dzīves ceļš vestu, atcerieties, ka jūs gaida jūsu mīļā Jelgava, lai jūs ar savām prasmēm, zināšanām un darbiem turpinātu mūsu pilsētas izaugsmi."

 

Otrdien izlaidumu brīvdabas koncertzālē "Mītava" aizvadīja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, kuru šogad absolvē 46 jaunieši. Jāpiebilst, ka izlaidumā pasniegta arī Finanšu ministrijas "Pateicība simtgades izcilniekam" – 500 eiro vienreizēja stipendija. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā to saņēma Laura Marija Elksne.

 

Lai gan svinīgie izlaidumi šajās skolās aizvadīti jau šonedēļ, absolventi centralizēto eksāmenu sertifikātus saņems tikai 30. jūnijā. Šajā datumā izlaidumi 12. klasēm iecerēti arī pārējās pilsētas skolās.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē  

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies