Saka paldies par sasniegumiem mācību olimpiādēs un konkursos

25.05.2021. Izglītības pārvalde

Šodien teikts paldies 50 pilsētas skolu skolēniem, kuri šajā mācību gadā guvuši panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Paldies par ieguldījumu teikts arī 36 pedagogiem, kuri virzījuši skolēnus uz šiem panākumiem.

"Mēs tuvojamies mācību gada noslēgumam. Šajā citādajā mācību gadā esam iemācījušies sadarboties, patstāvīgi pieņemt lēmumus, atrast informāciju un dalīties ar to, apguvām jaunas tehnoloģijas un šķiet, ka šobrīd jūtamies pārliecinātāki, drošāki un varošāki. Jāatzīst, ka sasniegt augustus rezultātus šajā mācību gadā nebija viegli – katram individuāli bija jāpieņem lēmums vai piedalīties, jo darbs attālināti un tiešsaistē ar skolotāju, kurš dod padomu, konsultē, ir blakus un iedrošina, tomēr nav tas pats, kas darbs klātienē skolā. Taču šīs mācību gads ir darījis mūs visus stiprākus," atzīst Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, sakot paldies visiem – skolēniem, skolotājiem un arī vecākiem – par paveikto, jo vecāki ir tie, kuri bijuši blakus saviem skolēniem visu šo laiku, iedrošinājuši un motivējuši.  

 

Šis mācību gads patiešām ir bijis citādāks. Gluži tāpat kā mācību process noritēja attālināti, arī lielākā daļa mācību priekšmetu olimpiādes, konkursi un zinātniski pētniecisko darbu konferences notika tiešsaistē, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai un ierobežojumiem. Jelgavas skolēni šajā mācību gadā, iegūstot godalgotas vietas vai atzinības, sevi apliecinājuši deviņu mācību priekšmetu valsts olimpiādēs, starptautiskajā ekonomikas olimpiādē, Latvijas skolēnu 45. zinātniski pētniecisko darbu konferencē, starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs 2021", erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments 2021", profesionālās meistarības konkursā "Krēsls 2020" un "Galdnieks 2020", Starptautiskajā pianistu un Latvijas jauno pianistu konkursā, starptautiskajā bērnu mākslas izstādē konkursā "Lidice 2021" un vizuālās mākslas konkursā "Akvarelis. Jānis Brekte – 100".

 

Visvairāk panākumu šajā mācību gadā izdevies sasniegt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknim Robertam Ralfam Vārslavam. Viņš ieguva 2. pakāpes diplomu ekonomikas valsts 22. olimpiādē, 3. pakāpes diplomu vēstures valsts 27. olimpiādē, zelta medaļu starptautiskajā ekonomikas olimpiādē un atzinību ģeogrāfijas valsts 38. olimpiādē. Tieši šodien Roberts Ralfs uzzināja, ka ir iekļauts Latvijas izlasē, lai jūlija beigās pārstāvētu valsti Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē, kuru šogad rīko Latvija, un tā notiks tiešsaistē angļu valodā. "Milzīgs paldies man ir jāsaka skolotājai Intai Jorniņai, kura spējusi mani aizraut ar saviem priekšmetiem – ekonomiku un ģeogrāfiju. Šie diplomi apliecina, ka ne viņas, ne arī mans ieguldījums nav bijis veltīgs," saka Roberts Ralfs, piebilstot, ka uz piecām vietām, pārstāvēt Latviju, pretendēja 13 jaunieši, un ir lepns, ka izdevies izturēt atlasi. Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē piedalīsies vairāk nekā 30 valstu komandas un 150 jaunieši no visas pasaules.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē  

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies