No 1. decembra tornī Maijas Noras Tabakas gleznu izstāde "Dzimusi Jelgavā"

28.11.2020. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 1. decembra līdz 30. martam būs skatāma vienas no mūsdienu ievērojamākajām latviešu gleznotājām Maijas Noras Tabakas gleznu izstāde "Dzimusi Jelgavā".

Maija Nora Tabaka ir viena no mūsdienu ievērojamākajām latviešu gleznotājām, kura prot atvērt skatītāju sirdis uz skaistumu, iekšēju pacilātību un apgarotību. Mākslinieces daiļrades cienītāji labprāt uzturas gleznotājas košo krāsu pasaulē, kur valda harmonija un labsirdība, neapvaldīta fantāzija un dzīvesprieks un kur sapņi un īstenība pastāv vienlaikus. To liecina arī paši jaunākie darbi, kas skatāmi Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē ar nosaukumu "Dzimusi Jelgavā". Šajos mākslas darbos Maija Nora Tabaka tēlo senlaicīgos apģērbos tērpušās dāmas sēžam eksotiskos dārzos, mazas meitenītes priecājamies par papagaiļiem Latvijas ainavā, svešinieku krāšņā ģērbā. Māksliniece mūs aicina uzturēties miera un klusumā valstībā.

  

Maija Nora Tabaka dzimusi 1939. gada 5.novembrī Jelgavā. Pēc II pasaules kara ģimene pārcēlusies uz Rīgu. 1969. gadā māksliniece pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un kopš 1970. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 2000.gadā apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni, 2008.gadā saņēmusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas gada balva par mūža ieguldījumu nacionālās kultūras kopšanā un 2017. gadā - Latvijas Republikas Ministru kabineta balva par ieguldījumu Latvijas mākslā un starptautiskajiem sasniegumiem. "Es piedzimu Jelgavā, vēl labajos miera laikos. Daudzkārt esmu domājusi, kāda būtu mana dzīve, ja Latvijā viss būtu palicis, kā tolaik. Iespējams, ka es nebūtu māksliniece, bet kā bagātnieku bērns aizietu pa citu līniju", reiz atzinās Maija Nora Tabaka.

 

Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni: 63005447 vai e-pastu: tic@tornis.jelgava.lv.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies