Atstarotāji jālieto ne tikai gājējiem, bet arī velobraucējiem

30.10.2020. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

Vakariem kļūstot aizvien tumšākiem, gājēji un riteņbraucēji, kuri nelieto atstarotāju, pakļauti ievērojami lielākam riskam iekļūt ceļu satiksmes negadījumā.  Pārvietojoties, nepieciešams izmantot atstarotājus un šķērsot brauktuvi tikai tad, kad rasta pārliecība par drošu brauktuves šķērsošanu, neapdraudot sevi un citus.

Tumšajā diennakts laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, kur ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jālieto gaismu atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai jātur rokā iedegts lukturītis, kas izgaismo arī gājēja ceļu. Ieteikums izvēlēties apģērbu gaišās krāsās, kas autovadītājam palīdzēs ātrāk saskatīt gājēju.

 

Atstarotāji jālieto ne tikai gājējiem, bet arī velobraucējiem ar tiem jāaprīko velosipēdi, bērnu un invalīdu ratiņi, kā arī citi priekšmeti, kas satiksmes dalībniekiem palīdzēs satiksmes kustībā piedalīties droši.

 

Uzskats, ka gājēju pārejas esamība dod gājējiem priekšroku, ir daļēji pareizs, jo pirms brauktuves šķērsošanas, kur satiksme netiek regulēta, gājējiem jebkurā gadījumā jānovērtē attālums līdz transportlīdzeklim, kas tuvojas, kā arī jānovērtē tā braukšanas ātrums un jāpārliecinās par savu drošību. Jāatceras, ka automobiļa apstāšanās ceļš, braucot pilsētās ar atļauto kustības ātrumu 50 km/h, sastāda aptuveni 30 metrus. Gājēji uz brauktuves nedrīkst kavēties vai bez vajadzības apstāties.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcija norāda, ka gājējiem brauktuve jāšķērso pa gājēju pārejām, bet ja to nav, - krustojumos pa ietvju vai nomaļu iedomāto turpinājumu. Ja redzamības zonā gājēju pārejas vai krustojuma nav, brauktuvi atļauts šķērsot taisnā leņķī attiecībā pret brauktuves malu vietās, kur ceļš labi pārredzams abos virzienos. Vietās, kur ceļu satiksme tiek regulēta, gājējiem jāievēro satiksmes regulētāja vai gājēju luksofora signāli, bet, ja tādu nav, - transportlīdzekļu satiksmes regulēšanas luksofora signāli, pārliecinoties par savu drošību, šķērsojot brauktuvi.

 

 

Informācija: csdd.lv

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies