Jelgavniekiem 2.vieta Latvijas skolu čempionātā badmintonā

03.05.2019. Sporta servisa centrs

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Valmierā 2019.gada 2.maijā. Čempionātā piedalījās 23 skolu komandas, kuras pārstāvēja visus četrus Latvijas novadus, kā arī Rīgu.

Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā no Jelgavas piedalījās 3 komandas, tai skaitā Jelgavas 4.vidusskolas sākumskolas vecuma un pamatskolas vecuma komandas, kā arī Jelgavas Tehnikuma vidusskolas vecuma komanda. Kopā no Jelgavas uz Valmieru ar pilsētas norīkoto autobusu devās 20 skolēni un 2 sporta skolotāji.

“Pērn no Jelgavas bija 4 komandas, jo pārstāvēta bija vēl arī Jelgavas 3.sākumskola. Bet īpašs prieks par 4.vidusskolas skolēnu panākumiem šogad, jo īpaši tāpēc, ka divi no komandas spēlētājiem vēl ir sākumskolas vecumā un pamatskolas komandā varēs spēlēt vēl vismaz 3 gadus. Arī sākumskolas komandas kodols bija 4.klases skolēni, kuri šajā vecumā grupā varēs spēlēt vēl trīs gadus. Jelgavniekiem viss vēl priekšā!” uzmundrina jelgavnieks un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Jelgavas 4.vidusskolas komandai šoreiz arī nedaudz paveicās, jo sākotnēji apakšgrupas turnīrā jelgavnieki palika 2.vietā, taču pateicoties labākai iegūto un zaudēto punktu attiecībai, Jelgavas komanda kļuva par ceturto 1/2 finālistu, kopā ar trim apakšgrupu uzvarētājiem. Izlozē tika noskaidrots, ka jelgavniekiem 1/2 finālā būs jāspēlē pret Siguldas pilsētas vidusskolas komandu, kura tika uzvarēta ar 100-72,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā 2019.gadā visās trijās vecuma grupās uzvaru izcīnīja Siguldas skolu komandas, kuras kā balvu saņēma “Tallink” kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma - Rīga. 

Sākumskolas vecuma grupā par Tallink dāvāto ceļojumu cīnījās 8 komandas no Siguldas, Valmieras, Cēsīm, Liepājas, Jelgavas un Talsiem. Pirmo vietu izcīnīja Siguldas pilsētas vidusskolas komanda, kura fināla ar 100-83 uzvarēja Cēsu pilsētas vidusskolas komandu. Spēlē par 3.vietu Talsu Kristīgā vidusskola ar 100-89 uzvarēja Liepājas 6.vidusskolas komandu.

Pamatskolas vecuma grupā piedalījās 9 komandas no Valmieras, Siguldas, Cēsīm, Liepājas, Preiļiem un Rubenes. Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100-57 uzvarēja Jelgavas 4.vidusskolas komandu, savukārt spēlē par 3.vietu Liepājas 6.vidusskolas komanda ar 100-77 uzvarēja Siguldas pilsētas vidusskolas komandu.

Vidusskolas vecuma grupā piedalījās 6 komandas no Valmieras, Siguldas, Rīgas, Jelgavas un Talsiem.  Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100-81 uzvarēja Pārgaujas ģimnāzijas komandu, savukārt spēlē par 3.vietu Talsu Kristīgā vidusskola ar 100-96 uzvarēja Valmieras Valsts ģimnāzijas komandu.

2019.gadā Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika jau otro gadu pēc kārtas - pirmo reizi šāds čempionāts notika 2018.gada 6.aprīlī Salaspilī, pulcējot skolu komandas no Liepājas, Ugāles, Talsiem, Uzvaras, Jelgavas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm un Valmieras. Sacensības piedalījās 168 dalībnieki, tai skaitā 82 puiši un 86 meitenes. 

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Badminton 100 formātā, kad viena komandu savstarpējā spēle sastāv no 5 secīgām spēlēm - vispirms meiteņu vienspēle, kurai seko zēnu vienspēle, meiteņu dubultspēle, zēnu dubultspēle un jauktā dubultspēle. Komandu savstarpējā sacensība notiek līdz 100 punktiem. Sākumā meitenes spēlē vienspēli līdz uzvarošā komanda iegūst 20.punktu, tad komandu spēle turpinās ar zēnu vienspēli no esošā rezultāta līdz uzvarošā komanda iegūst 40.punktu, tad līdzīgi arī meiteņu dubultspēle un zēnu dubultspēle, bet komandu spēle noslēdzas ar jaukto dubultspēli līdz uzvarošā komanda ir ieguvusi 100.punktu.

 

Informācija un foto: Latvijas Badmintona federācija

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies