Sākas skolēnu uzņemšana 7. klasē

01.06.2020. Izglītības pārvalde

Pilsētas izglītības iestādēs no 1. jūnija sākusies skolēnu uzņemšana 7. klasē. Uzņemšana ilgs visu šo nedēļu vai kamēr visas klases būs nokomplektētas. Šobrīd vislielākā interese ir par mācībām Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Pavisam 2020./2021. mācību gadā Jelgavas skolās 7. klasē plānots uzņemt 348 skolēnus.

Šorīt jauno audzēkņu iesniegumu pieņemšana klātienē pēc iepriekšēja pieraksta sākās Jelgavas Valsts ģimnāzijā, un dokumentu iesniegšanai šobrīd ir reģistrējušies vairāk nekā 250 sestās klases beidzēju. Valsts ģimnāzija nākamajā mācību gadā 7. klasēs uzņems 145 skolēnus. "Interese par mācībām mūsu skolā ir ļoti liela. Stingri ievērojot ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus, lai nenotiktu pulcēšanās, iesniegumu pieņemšanu organizējam tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Skolēns ar vecāku ierodas konkrētā laikā konkrētā kabinetā, nokārto visas nepieciešamās formalitātes, uzdod interesējošos jautājumus. Turklāt iekļūšana skolā tiek organizēta pa parādes durvīm, bet iziešana – pa pagalma durvīm, lai izslēgtu cilvēku sastapšanos. Uzņemšana norit piecās mācību klasēs, un katram skolēnam atvēlētas 15 minūtes," stāsta Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece. Līdz piektdienas pulksten 11 noritēs dokumentu pieņemšana, bet pēc tam skolas komanda izvērtēs skolēnu rezultātus, lai piektdien pretendentiem paziņotu rezultātus. "Audzēkņi tiks uzņemti konkursa kārtībā, ņemot vērā vidējo vērtējumu visos mācību priekšmetos, kā arī gada vērtējumu latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā. Uzņemti tiks tie, kuriem būs augstāki rezultāti, jo diemžēl visiem vietu nodrošināt nevarēsim un daļai nāksies atteikt," stāsta direktore.

 

Mācībām ķīmijas un bioloģijas klasē Jelgavas Valsts ģimnāzijā šodien pieteicās Jelgavas 4. sākumskolas absolvente Ance Špele. "Jau tagad zinu, ka pēc vidusskolas mācīšos par pārtikas tehnologu, līdz ar to ļoti būtiski ir labas zināšanas bioloģijā un ķīmijā. Tieši tāpēc arī izvēlējos šo skolu un konkrēto klasi. Domāju, ka ar manu vidējo atzīmi – 9,5 balles – nebūs problēmu izturēt konkursu, lai iekļūtu ģimnāzijā," tā Ance. "Šajā skolā šobrīd ir modernākā mācību vide tuvākajā apkārtnē, turklāt par šo skolu dzirdētas labas atsauksmes. Man patīk matemātika, tādēļ arī pretendēju uz vietu matemātikas klasē," stāsta Ozolnieku vidusskolas 6. klases beidzējs Kārlis Neija, kurš iesniedza dokumentus Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Viņš vēlas mācīties matemātikas klasē. Puisim matemātikā vidējais vērtējums ir deviņas balles, bet vidējais vērtējums visos mācību priekšmetos – 8,45 balles. "Saprotu, ka konkurence šogad ir liela, taču es ļoti ceru, ka man izdosies tikt šajā skolā," tā Kārlis.

 

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā uzņemšana norit elektroniski – dienas pirmajā pusē mācībām 7. klasē šajā skolā saņemti 23 pieteikumi. "Reizē ar iesniegumu skolēnam jāiesūta arī motivācijas vēstule, kurā pastāsta par sevi, saviem mērķiem. Iesniegumus gaidīsim līdz ceturtdienai, bet piektdien skolēniem paziņosim, vai ir uzņemti," stāsta Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse. Jāpiebilst, ka Spīdolas Valsts ģimnāzijā 7. klasēs plānots uzņemt 116 skolēnus.

 

Mācībām 7. klasē nākamajā mācību gadā var pieteikties arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, kurā tiek veidota viena klase ar 29 audzēkņiem, un Jelgavas Centra pamatskolā, kurā uzņems 58 skolēnus. Centra pamatskolas direktora vietniece Ingrīda Siliņa stāsta, ka mācības 7. klasē šajā skolā turpinās 27 audzēkņi, kuri šogad tur pabeidza 6. klasi, un šodien saņemti arī divi iesniegumi no skolēniem, kuri 6. klasi absolvējuši kādā citā izglītības iestādē. Bet mācībām 7. klasē Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā šobrīd pieteikušies astoņi skolēni.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies