Skolām nodrošina individuālos aizsardzības līdzekļus eksāmeniem

21.05.2020. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

Lai varētu nodrošināt drošas klātienes konsultācijas un eksāmenus, kas izglītības iestādēs norisināsies no 2. jūnija līdz 30. jūlijam, Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā saņemti Aizsardzības ministrijas sūtītie individuālie aizsardzības līdzekļi. Tie tiks nodoti Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm, lai klātienes eksāmenos varētu nodrošināt epidemioloģiskās drošības prasības.

Visās izglītības iestādēs, kurās norisināsies klātienes konsultācijas un eksāmeni, maskas lielākajā daļā gadījumu varēs nelietot, taču tās būs pieejamas. Atbildīgās iestādes lēmušas, ka skolēni maskas var nelietot, ja konsultācija vai eksāmens nav ilgāks par trim stundām un tajā nepiedalās personas no riska grupām – cilvēki vecumā virs 65 gadiem, hronisku sirds asinsvadu slimību slimnieki, cilvēki ar elpošanas ceļu slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimībām un personas, kam ir imūndeficīts. Personām no riska grupām eksāmena norisi var plānot atsevišķā telpā, lai maska nav jālieto nevienam, tostarp pašam riska grupas pārstāvim. Tiklīdz telpā ir vismaz divas šādas personas, maskas ir obligātas visiem, kas tajā atrodas. Tāpat maskas jāvelk, ja konsultācija vai eksāmens pārsniedz trīs stundas. Vienlaikus skolās obligāti jāievēro divu metru distances nosacījums un noteikumi par izglītojamo skaitu. Lielā zālē var atrasties līdz 40 cilvēkiem, bet mazākās klasēs – līdz 25. Atļauti tikai personīgie rakstāmpiederumi un fasētā ūdens pudele. Šos priekšmetus nedrīkst nodot citiem. Individuālo aizsardzības līdzekļu izmantošanas un utilizācijas kārtība sīkāk aprakstīta Valsts izglītības satura centra interneta vietnē.

 

Neskatoties uz pieņemto lēmumu par to, ka maskas lielākajā daļā gadījumu nebūs obligātas, tās Jelgavas izglītības iestādēs eksāmenos un konsultācijās būs pieejamas. Kopumā visā Latvijā izglītības iestādēm piešķirti 206 000 masku un 2330 litri roku dezinfekcijas līdzekļa. Var izmantot arī savas personīgās maskas.

 

Jāatgādina, ka jelgavnieki visu diennakti var saņemt atbalstu jebkurā krīzes situācijā, tostarp jautājumos par individuālo aizsardzību un drošības prasībām ārkārtējā situācijā, vēršoties Pašvaldības operatīvās informācijas centrā pa tālruņa numuru 8787, iesniedzot ziņojumu interaktīvajā kartē karte.jelgava.lv vai pa e-pastu info@poic.jelgava.lv. Katrs gadījums tiks izvērtēts un piedāvāts iespējamais risinājums. Lai paplašinātu iespējas saņemt informāciju ārkārtējās situācijas laikā iedzīvotāji aicināti reģistrēties apziņošanai karte.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies