Starptautiskās romu dienas tradīcijas turpina video formātā

08.04.2021. Sabiedrības integrācijas pārvalde

Sagaidot Starptautisko romu dienu, ko pasaulē ik gadu atzīmē 8.aprīlī, un kas iedibināta pirms 50 gadiem, Jelgavas romu biedrība "Romani čačipen" sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldi sagatavojusi video sveicienu romu kopienas ļaudīm, ikvienam jelgavniekam un interesentam, kas vēlas labāk iepazīt romu tradīcijas.

Ierasti Starptautiskajā romu dienā romu kopienas ļaudis vienojās kopīgā, krāšņā pasākumā, kurā izskanēja melodiskās romu dziesmas un apmeklētājus priecēja karstasinīgie romu deju soļi. Šogad, pielāgojoties apstākļiem, tapis apsveikums un koncerts video formātā, kura sagatavošanā izmantoti arī materiāli no iepriekšējos gados notikušo pasākumu arhīva.

 

 

Starptautiskā romu diena tika iedibināta pirms 50 gadiem pirmajā Pasaules romu kongresā, kas notika Londonā un kur 1971. gada 8. aprīlī pulcējās 30 valstu romu pārstāvji. Oficiāli pasludināta 1990. gadā Polijā, ar mērķi popularizēt romu kultūru un veicināt sabiedrības izpratni par šo Eiropā vislielāko mazākumtautību. 

 

Eiropas Savienībā dzīvo ap 6 miljoni romu. Latvijā, saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes 2020. gada statistiku, dzīvo gandrīz 7000 romi, bet Jelgavā – ap 700 šīs tautas pārstāvju.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrības integrācijas pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies