Nākamnedēļ – veselību veicinošas bezmaksas aktivitātes Jelgavas ģimenēm

08.06.2021. Sociālo lietu pārvalde

Turpinot veselību veicinošus pasākumus pilsētā, no 14. līdz 19. jūnijam dažādās bezmaksas aktivitātēs aicinātas iesaistīties ģimenes. Notiks fizisko aktivitāšu nodarbība bērniem un vecākiem, veselīga uztura gatavošanas meistarklase, lekcijas, bet nedēļas centrālais notikums būs Aktivitāšu rallijs. Šajā aktivitātē ģimenēm (2–6 dalībnieki) būs jāiziet 10 kontrolpunkti, katrā izpildot atraktīvus uzdevumus par kādu no veselības veicināšanas tēmām, piemēram, veselīgu uzturu, ikdienas paradumiem, psihoemocionālo veselību, fiziskām aktivitātēm. Visām aktivitātēm obligāti iepriekš elektroniski jāpiesakās.

"Šis pasākums ir lieliska iespēja apvienot patīkamo un lietderīgo, jautri pavadīt laiku, izglītoties, kā arī saliedēties ar ģimeni," saka veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne, papildinot, ka dalībniekus sagaida arī pārsteiguma balviņas.

 

Pirmdien, 14. jūnijā, no pulksten 17.30 līdz 18.30 un trešdien, 16. jūnijā, no pulksten 18 līdz 19 Pasta salā pie volejbola laukuma vecāki ar bērniem aicināti piedalīties bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbībā. Tās laikā dalībnieki varēs uzzināt gan par fizisko aktivitāšu nozīmību ikdienas gaitās, gan to, cik bieži un kā pareizi vingrot. Aktīvajā nodarbības daļā tiks piedāvāti vingrinājumi dažādām muskuļu grupām ar modifikācijām visām vecuma grupām un grūtības pakāpēm, kā arī atraktīvi uzdevumi. Nodarbību vadīs sporta speciāliste un fitnesa trenere Anete Rone. Uz nodarbību lūgums ņemt līdzi vingrošanas paklājiņu un dzeramo ūdeni. Dalībnieku skaits gan pirmdienas, gan trešdienas nodarbībā ir ierobežots – līdz 20 personām. Reģistrēties pirmdienas, 14. jūnija, nodarbībai pulksten 17.30 var ŠEIT, bet trešdienas, 16. jūnija, nodarbībai pulksten 18 – ŠEIT.

 

Tāpat ģimenes nākamnedēļ aicinātas piedalīties divās bezmaksas izglītojošās lekcijās – "Bērnu drošība vasarā" un "Emocionālā veselība ģimenē", kas notiks tiešsaistē "Zoom" platformā. Ir sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, kas nereti tiek pavadīts ārpus mājas bez pieaugušo uzraudzības, un ir svarīgi parūpēties, lai bērni zina, kā rīkoties dažādās situācijās, lai nenotiktu nelaime. Lekcijā "Bērnu drošība vasarā" tiks apskatītas tādas tēmas kā drošība pie ūdens, mājās (elektrisko ierīču lietošana, ugunsdrošība), drošība rotaļu laukumos, uz ceļa, mežā, lai vecākiem būtu iespēja parūpēties par bērnu drošību un bez satraukuma baudīt jauku vasaru. Šo lekciju vadīs sabiedrības veselības speciāliste Māra Veselova. Lekcija "Bērnu drošība vasarā notiks otrdien, 15. jūnijā, no pulksten 18.30 līdz 20. Pieteikties pasākumam var ŠEIT.

 

Bet lekcijā "Emocionālā veselība ģimenē", ko vadīs psiholoģe Evita Anča, tiks runāts par emociju atpazīšanu, pieņemšanu, regulāciju, kā arī atbalstošas vides veidošanu ģimenes savstarpējās attiecībās. Emocijas mūsu ikdienu ietekmē gan pozitīvi, gan negatīvi. Svarīgi ir atrast paņēmienus, kā regulēt savu emociju izpausmes un to radīto iespaidu. Emocionālās sfēras attīstību bērniem un pusaudžiem ietekmē attiecības ģimenē, jo izpratne sākotnēji tiek gūta pieredzē ar vecākiem, savukārt vecāku spēja apzināties un pieņemt savas emocijas ļauj vieglāk saprast savus bērnus un pusaudžus, tāpēc ļoti nozīmīgi ir radīt ģimenē drošu vidi, kur katrs var justies brīvi. Lekcija "Emocionālā veselība ģimenē" notiks piektdien, 18. jūnijā, no pulksten 18.30 līdz 20. Interesenti tai var pieteikties ŠEIT.

 

Savukārt ceturtdien, 17. jūnijā, no pulksten 17 līdz 18.40 platformā "Zoom" ģimenēm tiek rīkota veselīga uztura gatavošanas nodarbība. Šī nodarbība ir vērsta uz veselīgu ēšanas paradumu veidošanos ģimenē. Meistarklasē uztura speciālistes vadībā būs iespēja uzzināt veselīga uztura pamatprincipus, ieteikumus, kā izvēlēties pārtikas produktus, kā tos pagatavot un pareizi uzglabāt. Svarīgākais – nodarbības laikā būs iespēja pagatavot un degustēt veselīgu maltīti, iesaistot visu ģimeni. Pārtikas produktu pakas maltītes pagatavošanai četrām degustācijas porcijām tiks piegādātas uz dzīvesvietu. Nodarbību vadīs uztura speciāliste Veronika Avdejeva. Arī šajā aktivitātē dalībnieku skaits ir ierobežots – līdz 20 ģimenēm. Pieteikties veselīga uztura meistarklasei var ŠEIT.

 

Bet sestdien, 19. jūnijā, no pulksten 11 līdz 16 Pasta salā gaidāms ģimenes aktivitāšu nedēļas centrālais notikums – veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs. Tajā var piedalīties komandas, ko veido viena ģimene (2–6 dalībnieki). Komandu skaits aktivitātē ir ierobežots – līdz 40 ģimenēm. Ģimenes šim pasākumam  var reģistrēties ŠEIT.

 

Visas aktivitātes ģimenēm ir bez maksas, taču tām ir noteikts dalībnieku skaits, tāpēc obligāti iepriekš elektroniski jāreģistrējas vai nu ziņā norādītajās saitēs, vai "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

Pasākums tiek īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā"" (nr. 9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

 

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies