Noslēdzies Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Veselības veicināšanas ideju konkurss (Papildināts)

Rezultātā izraudzīti četri projekti, kuri saņems finansiālu atbalstu savas idejas realizēšanai līdz 2019. gada beigām.

 

Jau otro gadu Jelgavas sociālo lietu pārvalde rīko veselības veicināšanas ideju konkursu, kura mērķis ir popularizēt veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavas pilsētā darbspējas vecuma iedzīvotājiem. Tā ietvaros iedzīvotāji varēja iesniegt savus projektus un idejas realizēšanai. Šogad no septiņiem saņemtajiem projekta pieteikumiem atbalstīti tiek četri.

 

Viens no projektiem “Izglītojoša nodarbība pedagogiem veselības veicināšanai un slimību profilaksei” 100 Jelgavas pedagogiem piedāvās vingrojumu apmācības kursu. Projekta iesniedzēja – fizioterapeite Egija Kovaļenko, stāsta, ka viņas mērķis ir izglītot pedagogus par ergonomikas, fizisko aktivitāšu un vingrojumu nozīmi ikdienā: “Skolotāji daudz laika pavada sēdus vai stāvus piespiedu pozā, kas veicina sāpes muguras, jostasvietas un sprandas zonā, un traucē ikdienā veikt kvalitatīvi darba pienākumus, kā arī var būt par cēloni ilgstošai darba nespējai”.

 

Vietu skaits: nav ierobežots (mininimālais cilvēku skaits grupā - 15)

Datums un laiks:No septembra 

Pieteikšanās tālrunis: 26862456

 

 

Atbalstīts tika arī projekts “Pareiza elpošana un elpošanas vingrinājumi veselībai”, ko piedāvā jogas un meditācijas skolotāja Sanita Dubrova. Pasniedzēja uzsver, ka pareizai elpošanai ir nenoliedzama ietekme uz fizisko, psihoemocionālo veselību, tā palīdz samazināt saspringumu ķermenī un atbrīvoties no stresa. Nodarbībās tiks iekļauti plaušu treniņi, kas vingrina diafragmu, starpribu muskuļus un pozitīvi ietekmē plaušu kapacitāti, kā arī veicina asins un skābekļa piekļuvi smadzenēm. Projektā plānots iekļaut 45 personas.

 

Adrese: Raiņa iela 14 (ieeja no pagalma)

Vietu skaits: 45

Datums un laiks: 1., 8., 15. un 22. oktobris no pulksten 18:00 līdz 19:00

Pieteikšanās tālrunis: 29926033

 

 

Šogad atbalstīts tiek arī projekts “Atslābinies ar ROLL”, ko nodrošinās pasniedzēja Rita Saltuma. Pasniedzēja vēlas apmācīt interesentus, kā ar speciālu ruļļu palīdzību, masējot ķermeņa sāpošo vietu punktus, iespējams mazināt sāpes. Pasniedzējai ir sertifikāti, kas apliecina, ka viņa drīkst veikt šādas nodarbības un vadīt treniņus. Projekta ietvaros plānots apmācīt 45 dalībniekus.

 

Adrese: «RS fitness», Dobeles šoseja 2a, 3. Stāvā

Vietu skaits: 30

Datums un laiks: 9., 11., 16., 18., 23. un 25. septembris no pulksten 20.10 līdz 21:00

Pieteikšanās tālrunis: 29618337

 

Tāpat atbalstu saņēmis otrs Ritas Saltumas iesniegtais projekts  “Esi spēcīgs ar TRX”. Tās ir nodarbības, kurās paredzēts izmantot speciālas piekares sistēmas, kas palīdz cilvēkam attīstīt gan muskuļu spēku, lokanību, gan līdzsvaru, kā arī nodarbināt dziļo muskulatūru. Sistēma piemērota kā iesācējiem tā profesionāliem sportotājiem.

 

Adrese: «RS fitness», Dobeles šoseja 2a, 3. Stāvā

Vietu skaits: 15

Datums un laiks: 10., 12., 17., 19., 24. un 26. septembris no pulkstens 20.10 līdz 21:00

Pieteikšanās tālrunis: 29618337