Lepojamies

MŪSU VĒSTURE

SSC-Haralds_Hans.jpg SSC-Alberts_Rumba.jpg

HARALDS HĀNS

(1892–1940)

 

Piedalījies 1912. gada V olimpiskajās

spēlēs Stoholmā 200 metru

skrējienā. 

 

ALBERTS RUMBA

(1892–1962)

 

Piedalījies 1924 .gada I ziemas olimpiskajās spēlēs Šamoni un 1928. gada II ziemas olimpiskajās spēlēs Sanktmoricā 

ātrslidošanā.

SSC-Martins_Mazurs.jpg SSC-Visvaldis_Melders.jpg

MĀRTIŅŠ MAZURS

(1908–1995)

 

 

Piedalījies 1936. gada

XI olimpiskajās spēlēs Berlīnē riteņbraukšanā.

 

VISVALDIS MELDERS

(1915–1944)

 

Latvijas izlases sastāvā 1935. gadā

kļuvis par Eiropas čempionu basketbolā un piedalījies 1936. gada XI olimpiskajās spēlēs Berlīnē.

 

SSC-Janis_Lusis.jpg SSC-Aleksandrs_Adejevs.jpg

JĀNIS LŪSIS

(1939)

 

Olimpiskais čempions šķēpmešanā 1968. gada XIX olimpiskajās spēlēs Mehiko, sudraba medaļas ieguvējs 1972. gada XX olimpiskajās spēlēs Minhenē, bronzas medaļas ieguvējs 1964. gada XVIII olimpiskajās spēlēs Tokijā.

 

Divreiz labojis pasaules rekordu šķēpa

mešanā.

 

1987. gadā atzīts par visu laiku labāko šķēpa metēju pasaulē. Ir pirmais Latvijas vieglatlēts, kurš iekļauts Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Slavas zālē (2014. gadā).

 

Saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni.

 

ALEKSANDRS AVDEJEVS

(1956)

 

Četrkārtējs pasaules čempions smaiļošanā un

piedalījies 1980. gada XXII olimpiskajās spēlēs Maskavā.

 

SSC-Arsens_Miskarovs.jpg SSC-Natalija_Lasconova.jpg

ARSENS MISKAROVS

(1961)

 

1980. gada XXII olimiskajās spēlēs

Maskavā izcīnījis divas sudraba un

vienu bronzas medaļu peldēšanā.

 

 

NATĀLIJA LAŠČONOVA

(1971)

 

Olimpiskā čempione 1988. gada XXIV olimpiskajās spēlēs Seulā (Dienvidkorejā) komandas sastāvā vingrošanā.

MŪSDIENAS

SSC-Ugis_Gross.jpg

SSC-Agnese_Ozolina.jpg

UĢIS GROSS

(1971) 

 

Pasaules čempions ūdens motosportā motorlaivu S-550 klasē (2004).

 

 

AGNESE OZOLIŅA

 (1979)

 

Piedalījusies peldēšanas sacensībās trīs olimpiskajās spēlēs – 1996. gadā Atlantā, 2000. gadā Sidnejā un 2004. gadā Atēnās. 

SSC-Ingrida_Priede.jpg SSC-Andrejs_Duda.jpg

INGRĪDA PRIEDE

(1981) 

 

Piedalījusies paraolimpiskajās

spēlēs diska mešanā 2004. gadā Atēnās un 2008. gadā Pekinā.

 

Izcīnījusi 3. vietu Eiropas čempionātā vieglatlētikā pielāgotajā sportā diska mešanā (2018).

 

Pasaules čempione pielāgotajā sportā diska mešanā, uzstādot pasaules rekordu (2002). 

 

 ANDREJS DŪDA

 (1981) 

 

Piedalījies peldēšanas sacensībās olimpiskajās spēlēs 2004. gadā Atēnās un 2008. gadā Pekinā.

 
SSC-Guntars_deicmans.jpg SSC-Vitalijs_Samolins.jpg

GUNTARS DEIČMANS

(1983)

 

Piedalījies peldēšanas sacensībās olimpiskajās spēlēs 2004. gadā Atēnās.

VITĀLIJS SAMOĻINS

(1990)

 

Vairākkārt Latvijas komandas sastāvā piedalījies pasaules šaha olimpiādē.

   
SSC-Katrina_Skinke.jpg SSC-Kalvis.jpg

KATRĪNA ŠĶIŅĶE

(1991)

 

Pasaules šaha olimpiādē 2014. gadā Norvēģijā Latvijas komandas sastāvā uzrādījusi labāko rezultātu.

KALVIS KALNIŅŠ

(1991)

 

Izcīnījis zelta medaļu karatē II Eiropas spēlēs (2019).

 

Izcīnījis bronzas medaļu Eiropas čempionātā karatē (2018).

 

Eiropas čempions karatē (2017).

 

Izcīnījis bronzas medaļu pasaules čempionātā karatē (2010).

 

 

   
SSC-Edgars_Krumins.jpg Kristers_Krigers.jpg

EDGARS KRŪMIŅŠ

(1985)

 

Uzvarējis FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres superfināla tālmetienu konkursā, atkārtojot pasaules rekordu (2019). 

 

Izcīnījis 2. vietu Eiropas kausā 3x3 basketbolā (2018).

 

izcīnījis 2. vietu Pasaules tūres finālā 3x3 basketbolā (2018).

 

Izcīnījis 1. vietu FIBA Eiropas kausa izcīņā 3x3 basketbolā (2017).

 

 

KRISTENS KRĪGERS

(1996)

 

Izcīnījis 2. vietu Eiropas kausa kopvērtējumā BMX elites grupā (2016).

 

Latvijas čempions BMX riteņbraukšanā elites grupā (2016).

   
SSC-Alberts_Jurcenko.jpg SSC-Diana_Nikitina.jpg

ALBERTS JURČENKO

(1997)

 

izcīnījis 3. vietu Eiropas U-23 čempionātā brīvajā cīņā (2018).

DIĀNA ŅIKITINA

(2000)

 

Piedalījusies daiļslidošanas sacensībās 2018. gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.

 

Izcīnījusi sudraba medaļu ziemas jaunatnes olimpiskajās spēlēs komandu sacensībās daiļslidošanā un 5. vietu individuāli (2016).

 

 

   
SSC-Didzis_Rudavs.jpg  

DIDZIS RUDAVS

(2001)

 

Pasaules jauniešu olimpiskajās spēlēs Buenosairesā izcīnījis 11. vietu 50 metru peldējumā brasā (2018).

 

Izcīnījis 2. vietu Eiropas junioru čempionātā Helsinkos 50 metros brasā (2018).

 

Daudzkārtējs Latvijas čempions peldēšanā.