Airētāji "iesprūduši" Horvātijā

23.03.2020. Sporta servisa centrs

Četri Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētāji kopā ar treneri šobrīd atrodas treniņnometnē Horvātijas pilsētā Skradinā. Uz Horvātiju mūsu sportisti devās saskaņā ar treniņprocesa plānu – nedēļu pirms Latvijā tika izsludināta ārkārtas situācija – un šobrīd cer, ka mājās atgriezīsies nedēļas beigās.

Plānotais treniņnometnes laiks bija trīs nedēļas, tādēļ brīdī, kad Latvijas un arī citu valstu valdības paziņoja par valsts robežu slēgšanu, komanda nespēja tik ātri noreaģēt, lai atgrieztos mājās uz karstām pēdām. "Mēs Horvātijā esam piecu cilvēku komanda – četri sportisti un es – un automašīna ar piekabi un laivām. Kad strauji klapēja ciet visas robežas, ar mašīnu paspēt aizbraukt līdz Latvijai nevarēja. Tagad vēl zinot, kā attīstījās notikumi, piemēram, uz Vācijas un Polijas robežas, labi, ka nesāku braukt – būtu ar pilnu mašīnu uz kādas robežas palikuši! Arī visu atstāt te un pēdējā brīdī nopirkt aviobiļetes bija neiespējamā misija, jo biļešu cenas uzlēca astronomiskā ātrumā un tādu līdzekļu mums nebija," stāsta BJSS trenere Agita Puriņa.

 

Treniņnometni airētāji aizvada nelielā pilsētiņā. "Bija plānots, ka vēlāk te ieradīsies arī igauņu airētāji, bet Igaunijā sāka slēgt pasākumus un sporta nodarbības, tāpēc viņi neatbrauca – mēs esam vienīgie sportisti, kas te dzīvo," stāsta airētājs Jānis Timbors. Neskatoties uz pasaulē esošo situāciju, sportisti cenšas no tā norobežoties un aizvadīt pilnvērtīgu treniņu procesu. "Mēs paliekam pozitīvi un ceram, ka situācija pasaulē nekļūs sliktāka un neietekmēs visu sacensību sezonu un mums būs vēl cerība šogad startēt un parādīt savas spējas. Trenējamies divreiz dienā. Pagaidām laiks ārā ir skaists. Protams, ka koronavīruss ietekmē arī Skradinas pilsētiņas iedzīvotājus, bet mūsu ikdienu gan tas pārāk neskar, jo pārsvarā ciet ir bāri un restorāni, ko mēs neapmeklējam, veikalos ir ierobežots cilvēku skaits, bet nopirkt to, ko vajag, var," stāsta J.Timbors.

 

Sportisti un trenere ir reģistrējušies Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā jeb tā sauktajā repatriācijas sarakstā, lai sagaidītu palīdzību un atgrieztos mājās. Šobrīd tiek plānots, ka viņi Latvijā varēs atgriezties 27. martā, no Horvātijas galvaspilsētas Zagrebas (no treniņnometnes vietas līdz galvaspilsētai ir ap 340 kilometru) aizlidojot uz Vācijas pilsētu Frankfurti un no tās ar repatriācijas reisu atgriežoties Rīgā. Trenere norāda, ka arī šajos lidojumos biļešu cenas ir kāpušas, tomēr tās vēl ir paceļamas.

 

Automašīna un piekabe ar laivām paliks Horvātijā. "Laivu piekabi ar laivām savā mazajā pagalmiņā iestums mājas, kurā dzīvojam, saimnieks, jo tūristu tāpat viņam šovasar nebūs. Kur atstāt mašīnu, vēl tiek domāts," norāda A.Puriņa. Kad situācija būs stabilizējusies un ceļot būs drošāk, būs jādodas uz Horvātiju pakaļ automašīnām un laivām.

 

Visi četri BJSS airētāji un trenere atgriežoties ievēros pašizolēšanos.

 

 

Foto: no J.Timbora personīgā arhīva

Prepared by

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies