Latvijas izlašu peldētāji atsāk treniņus ūdenī

14.01.2021. Sporta servisa centrs

Gada sākumā veiktās izmaiņas epidemioloģiskās drošības noteikumos paredz, ka treniņus stingrā attiecīgā sporta veida federācijas uzraudzībā var aizvadīt arī Latvijas jauniešu izlašu sportisti. Latvijas peldētāju izlases sportisti no Zemgales reģiona treniņus aizvada Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) peldbaseinā. No Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) izlasēs kopumā iekļauti 24 peldētāji.

"Treniņi notiek, rūpīgi ievērojot noteiktās drošības prasības – gan atļauto cilvēku skaitu vienā baseina celiņā, gan palīgtelpu izmantošanā, gan sportistu un treneru plūsmas organizēšanā," uzsver JSPS direktore Zelma Ozoliņa. Viņa pauž prieku, ka vismaz daļa skolas audzēkņu var atsākt trenēties ūdenī.

 

Par Latvijas izlasēs iekļauto dalībnieku treniņu pamata bāzi nozīmēts Ķīpsalas pedbaseins Rīgā, bet izlases dalībnieki no Zemgales reģiona treniņus apmeklē LLU peldbaseinā. Izlasē iekļautie peldētāji treniņus aizvada federācijas nozīmēto izlases treneru vadībā – par galveno izlašu treneri Zemgalē nozīmēta JSPS trenere Inga Arnīte, viņas asistente – Astra Ozoliņa no JSPS. Pārējie JSPS audzēkņi un treneri nodarbības baseinā šobrīd neaizvada.

 

Latvijas pieaugušo izlasē iekļauti septiņi JSPS peldētāji, junioru izlasē – četri, jauniešu izlasē – 11, un vēl divi JSPS peldētāji iekļauti izlases absolūtajā sastāvā. Šobrīd audzēkņi gatavojas Baltijas čempionātam, kas marta sākumā notiks Klaipēdā 50 metru baseinā, bet vēl pirms tam februāra beigās plānots Latvijas čempionāts Ķīpsalā.

 

Jāpiebilst, ka LLU peldbaseinā treniņus aizvada arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētāji, kuri ir iekļauti Latvijas pieaugušo izlasēs: četri kanoe airētāji, četri smaiļotāji un trīs airētāji. Sportisti treniņus aizvada sava trenera uzraudzībā. "Peldēšanai ūdens sporta veidos ir liela nozīme. Primāri kaut vai drošības dēļ – airētājam ir jāprot peldēt. Tāpat peldēšanas nodarbības atslābina muskuļus, palīdz trenēt elpošanu," ieskicē Jelgavas BJSS direktora vietniece Lelde Laure. Viņa skaidro: lai gan šobrīd attiecībā uz sacensību kalendāru ir neziņa, airētāju treniņu process tiek plānots, kā ierasts, un gada pirmajos mēnešos labākajiem sporta skolas airētājiem ir plānotas treniņnometnes ārzemēs.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies