Lepojamies

MŪSU VĒSTURE

SSC-Haralds_Hans.jpg SSC-Alberts_Rumba.jpg

HARALDS HĀNS

(1892–1940)

 

Piedalījies 

V olimpiskajās spēlēs

1912. gadā

Stoholmā

200 metru

skrējienā. 

 

ALBERTS RUMBA

(1892–1962)

 

Piedalījies I ziemas

olimpiskajās spēlēs 

Šamoni 1924. gadā

un II ziemas

olimpiskajās spēlēs Sanktmoricā 

1928. gadā

ātrslidošanā.

SSC-Martins_Mazurs.jpg SSC-Visvaldis_Melders.jpg

MĀRTIŅŠ MAZURS

(1908–1995)

 

Piedalījies

XI olimpiskajās 

spēlēs Berlīnē

1936. gadā

riteņbraukšanā.

 

VISVALDIS MELDERIS

(1915–1944)

 

Latvijas basketbola

izlases sastāvā

1935. gadā kļuvis

par Eiropas

čempionu un piedalījies

XI olimpiskajās spēlēs

Berlīnē 1936. gadā.

SSC-Janis_Lusis.jpg SSC-Aleksandrs_Adejevs.jpg

JĀNIS LŪSIS

(1939–2020)

 

Olimpiskais čempions

šķēpmešanā  XIX olimpiskajās

spēlēs Mehiko 1968. gadā,

sudraba medaļas ieguvējs

XX olimpiskajās spēlēs

Minhenē 1972. gadā

bronzas medaļas ieguvējs 

XVIII olimpiskajās spēlēs

Tokijā 1964. gadā.

 

Divreiz labojis pasaules

rekordu šķēpa mešanā.

 

1987. gadā atzīts par visu 

laiku labāko šķēpa metēju

pasaulē.

 

Pirmais Latvijas                    vieglatlēts,

kurš iekļauts Starptautiskās

Vieglatlētikas federācijas

(IAAF) Slavas zālē (2014. gadā).

 

Saņēmis Triju 

Zvaigžņu ordeni.

 

2020. gadā Jāņa Lūša

vārdā nosaukts

Zemgales Olimpiskā centra

stadions.

ALEKSANDRS AVDEJEVS

(1956)

 

Četrkārtējs pasaules čempions smaiļošanā

un piedalījies XXII olimpiskajās spēlēs

Maskavā 1980. gada.

 

SSC-Arsens_Miskarovs.jpg SSC-Natalija_Lasconova.jpg

ARSENS MISKAROVS

(1961)

 

XXII olimpiskajās spēlēs

Maskavā 1980. gadā izcīnījis vienu

sudraba un divas

bronzas medaļas peldēšanā.

NATĀLIJA LAŠČONOVA

(1971)

 

Olimpiskā čempione

XXIV olimpiskajās spēlēs

Seulā (Dienvidkorejā) 1988. gadā

komandas sastāvā vingrošanā.

MŪSDIENAS

SSC-Ugis_Gross.jpg

SSC-Agnese_Ozolina.jpg

UĢIS GROSS

(1971) 

 

Eiropas čempions ūdens

motosportā  ātrumlaivu

klasē F-2000 (2007).

 

Pasaules čempions ūdens 

motosportā ātrumlaivu

klasē S-550 (2004).

 

2. vieta Eiropas čempionātā

ūdens motosportā ātrumlaivu

klasē S-550 (2002).

AGNESE OZOLIŅA

 (1979)

 

Piedalījusies 1996. gada

Atlantas olimpiskajās spēlēs, 2000. gada Sidnejas

olimpiskajās spēlēs un 2004. gada Atēnu olimpiskajās

spēlēs peldēšanā. 

SSC-Ingrida_Priede.jpg SSC-Andrejs_Duda.jpg

INGRĪDA PRIEDE

(1981) 

 

Piedalījusies paraolimpiskajās

spēlēs diska mešanā

2004. gadā Atēnās

un 2008. gadā Pekinā.

 

Izcīnījusi 3. vietu

Eiropas čempionātā

vieglatlētikā pielāgotajā sportā

diska mešanā (2018).

 

Pasaules čempione

pielāgotajā sportā

diska mešanā,

uzstādot pasaules

rekordu (2002). 

 ANDREJS DŪDA

 (1981) 

 

Piedalījies 2004. gada

Atēnu olimpiskajās spēlēs

un 2008. gada

Pekinas olimpiskajās spēlēs

peldēšanā.

 
SSC-Guntars_deicmans.jpg SSC-Vitalijs_Samolins.jpg

GUNTARS DEIČMANS

(1983)

 

Piedalījies 2004. gada

Atēnu olimpiskajās spēlēs

peldēšanā.

VITĀLIJS SAMOĻINS

(1990)

 

Vairākkārt Latvijas komandas

sastāvā piedalījies pasaules

šaha olimpiādē.

   
SSC-Katrina_Skinke.jpg SSC-Kalvis.jpg

KATRĪNA ŠĶIŅĶE

(1991)

 

Pasaules šaha olimpiādē

2014. gadā Norvēģijā

Latvijas komandas sastāvā

uzrādījusi labāko rezultātu.

KALVIS KALNIŅŠ

(1991)

 

Izcīnījis sudraba medaļu

Eiropas čempionātā

karatē (2021).

 

Izcīnījis zelta medaļu karatē

II Eiropas spēlēs (2019).

 

Izcīnījis bronzas medaļu

Eiropas čempionātā

karatē (2018).

 

Izcīnījis zelta medaļu

Eiropas čempionātā

karatē (2017).

 

Izcīnījis bronzas medaļu

pasaules čempionātā

karatē (2010).

   
SSC-Edgars_Krumins.jpg Kristers_Krigers.jpg

EDGARS KRŪMIŅŠ

(1985)

 

Olimpiskais čempions

3x3 basketbolā

Tokijas olimpiskajās spēlēs

2021. gadā

 

Uzvarējis 3x3 basketbola

Pasaules tūres superfinālā

un sezonu noslēdzis kā

trešais labākais punktu

guvējs pasaulē ar

122 punktiem (2020).

 

Uzvarējis 3x3 basketbola

Pasaules tūres superfināla

tālmetienu konkursā,

atkārtojot pasaules rekordu

(2019). 

 

Izcīnījis 2. vietu 

3x3 basketbola

Eiropas kausā (2018).

 

Izcīnījis 2. vietu

3x3 basketbola

Pasaules tūres finālā (2018).

 

Izcīnījis 1. vietu

3x3 basketbola

Eiropas kausa izcīņā (2017).

KRISTENS KRĪGERS

(1996)

 

Izcīnījis 2. vietu

Eiropas kausa kopvērtējumā

BMX elites grupā (2016).

 

Latvijas čempions

BMX riteņbraukšanā

elites grupā (2016).

   
SSC-Alberts_Jurcenko.jpg SSC-Diana_Nikitina.jpg

ALBERTS JURČENKO

(1997)

 

Izcīnījis 3. vietu

Eiropas U-23 čempionātā

brīvajā cīņā (2018).

DIĀNA ŅIKITINA

(2000)

 

Piedalījusies XXIII ziemas

olimpiskajās spēlēs Phjončhanā 2018. gadā daiļsidošanā.

 

Eiropas daiļsidošanas

čempionāta dalībniece.

 

Izcīnījusi sudraba medaļu

ziemas jaunatnes olimpiskajās spēlēs komandu sacensībās

daiļslidošanā un

5. vietu individuāli (2016).

   
SSC-Didzis_Rudavs.jpg  

DIDZIS RUDAVS

(2001)

 

Pasaules jauniešu olimpiskajās

spēlēs Buenosairesā izcīnījis

11. vietu 50 metru peldējumā

brasā (2018).

 

Izcīnījis 2. vietu Eiropas

junioru čempionātā Helsinkos

50 metros brasā (2018).

 

Daudzkārtējs  Latvijas čempions peldēšanā.