"Gren" biomasas koģenerācijas stacijā Jelgavā notiks ugunsdzēsības praktiskās mācības

25.08.2021. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

Ceturtdien, 26. augustā, pulksten 10, "Gren" biomasas koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā 73A, Jelgavā notiks ugunsdzēsības praktiskās mācības.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste, mācību scenārijs paredz, ka ražošanas procesa laikā notiek tehnoloģiska avārija, kuras rezultātā noplūst ķīmiska viela. Objekta darbinieki rīkojas saskaņā ar noteikto plānu – evakuējas un par notikušo ziņo, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa numuru 112. Savukārt, ugunsdzēsējiem glābējiem jāveic iespējamo cietušo meklēšana un glābšana, kā arī ķīmiskās vielas noplūdes un tās nokļūšanas apkārtējā vidē novēršana.

 

Mācībās piedalīsies Jelgavas, Olaines, Dobeles un Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji. Šo praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iemaņas, kā arī praktizēties ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu vadīšanā sarežģītos objektos.

 

VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbošanās "Gren" biomasas koģenerācijas stacijas teritorijā. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu!

 

"Gren" biomasas koģenerācijas stacija Jelgavā ir lielākā biomasas koģenerācijas stacija Latvijā, kurā enerģijas ražošanai tiek izmantoti vietējie, atjaunojamie resursi. Tā nodrošina centralizēto siltumapgādi Jelgavā ap 16 000 mājsaimniecībām jeb 420 dzīvojamām ēkām, tostarp arī individuālajām dzīvojamām mājām, un 173 juridiskajiem klientiem – iestādēm, sabiedriskajām ēkām, bērnudārziem, skolām un uzņēmumiem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies