"Jelgavas" volejbolistēm līdz Superkausam pietrūkst pavisam nedaudz

21.02.2021. Sporta servisa centrs

21. februārī Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, notika cīņa par Superkausu starp Latvijas sieviešu volejbola komandām "Jelgava" un "Rīgas Volejbola skola/LU". Ļoti sīvā piecu setu cīņā kausu ieguva rīdzinieces.

Pirmo setu diezgan pārliecinoši aizvadīja jelgavnieces un uzvarēja ar 25:21. Otrajā setā rīdzinieces atguvās, un spēle ritēja punkts punktā. Kad pretinieces pārņēma iniciatīvu, "Jelgavas" treneris Aldis Bērziņš bija spiests veikt pirmās spēlētāju maiņas. Tomēr ļoti spraigajā setā ar 33:31 uzvarēja rīdzinieces. Trešajā setā atkal diezgan pārliecinoši uzvarēja jelgavnieces – ar 25:20. Bet ceturtajā setā jelgavnieces salūza, pārāk tālu atlaižot pretinieces un vairs nespējot atspēlēties. Līdz ar to laukumā devās rezervistes, lai pamatsastāva spēlētājas nedaudz atpūstos un sagatavotos izšķirošajam spēles setam. Ceturto setu ar 25:16 uzvarēja "Rīgas Volejbola skola/LU". Piektā seta sākumā rīdzinieces izvirzījās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, tomēr jelgavniecēm izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī uz brīdi izvirzīties vadībā. Seta izskaņā abas komandas cīnījās, cik vien spēka, un ar standarta 15 punktiem nepietika, lai noskaidrotu kausu ieguvējas. Diemžēl spēles beigās pāris epizodēs veiksmīgāk nospēlēja rīdzinieces, kas viņām ļāva svinēt uzvaru piektajā setā ar 20:18 un arī uzvaru visā spēlē ar 3:2 pa setiem.

 

Jelgavas komandas rindās rezultatīvākās spēlētājas ar 19 gūtiem punktiem bija Inese Jursone un Līga Plāte. Latvijas Volejbola federācijas balvu kā vērtīgākā spēlētāja saņēma I.Jursone. 15 punktus jelgavnieču rindās guva Līva Sola, 14 – Liene Šimkuse, pa 6 punktiem – Simona Rozīte un Sanda Ragozina, 2 punkti – Ilonai Cehanovičai.

 

Superkauss tika izcīnīts pirmo reizi. Tā bija kā alternatīva Latvijas Kausam, ko pandēmijas dēļ nācās atcelt. Cīņā par Superkausu tikās iepriekšējās sezonas Latvijas kausa ieguvējas "Rīgas Volejbola skola/LU" un labākā komanda Latvijas čempionātā, kas iepriekšējā gadā, noslēdzoties regulārajam čempionāta, bija VK "Jelgava".

 

Nākamajā nedēļas nogalē VK "Jelgava" cīnīsies par Baltijas līgas medaļām, bet pēc tam aizvadīs atlikušās Latvijas čempionāta spēles.

 

Foto: Ruslans Antropovs

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies