12 °C, 6 m/s, 60 %

Sākumlapa JaunumiSports“Lielajā balvā” uzvar Jelgavas 4. vidusskola un Jelgavas Valsts ģimnāzija
“Lielajā balvā” uzvar Jelgavas 4. vidusskola un Jelgavas Valsts ģimnāzija
15/03/2023

Jelgavā par tradīciju kļuvis tas, ka skolēni pavasara brīvlaikā sacenšas “Lielajā balvā”. Komandas sacenšas trīs klašu grupās. Šogad jaunākajā klašu grupā uzvarēja Jelgavas 4. vidusskola, iegūstot ceļojošo kausu savā īpašumā, bet pārējās divās klašu grupās uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzija.

Sacensības “Lielā balva” tiek rīkotas, lai iesaistītu Jelgavas skolēnus netradicionālās sporta aktivitātēs un popularizētu veselīgu, aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Skolu komandas sacenšas trīs klašu grupās: 6.–7. klašu, 8.–9. klašu un 10.–12. klašu grupā. Šogad skolēniem bija septiņi uzdevumi: erudīcijas spēle “Sporta ABC”, ātruma un veiklības pārbaude “Konuss uzmet salto”, mešanas un sitiena prasmju pārbaude “Futbola dārts”, spēka, veiklības un precizitātes pārbaude “Zirdziņi”, precizitātes un veiklības pārbaude “Kurmja ķērājs”, ātruma un veiklības stafete “Klinšu siena” un finālā – šķēršļu josla “Tarzāns”.

Uzvarētāja komanda katrā klašu grupā tiek apbalvota ar ceļojošo kausu. Ja skola kādā no klašu grupām izcīna kausu trīs gadus pēc kārtas, kauss paliek skolas īpašumā. Tas šogad izdevās Jelgavas 4. vidusskolai, kas uzvarēja 6.–7. klašu grupā. Viņiem tas izdevās arī pēdējos divus gadus pirms pandēmijas – 2018. un 2019. gadā. Līdz ar to šī ir trešā uzvara pēc kārtas, un kauss paliks skolas īpašumā. 6.–7. klašu grupā 2. vietu izcīnīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda, 3. vietu – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija. Šajā grupā sacentās sešas komandas.

8.–9. klašu grupā uzvaru septiņu komandu konkurencē izcīnīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda. 2. vietu ieguva Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda, trešie – Jelgavas Pārlielupes pamatskolas skolēni.

Iespēja iegūt kausu savā īpašumā bija arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai 10.–12. klašu grupā, tomēr šogad veiksme nebija viņu pusē. Vidusskolas klašu grupā uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzija, otrie – Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi, trešie – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Vecākajā grupā startēja sešas komandas.

Sacensības organizēja Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.