"Zinītī" darbojas āra lasītava

11.06.2021.

Šovasar bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" savus apmeklētājus priecē ar āra lasītavu, sniedzot iespēju lasīt bibliotēkas grāmatas un preses izdevumus, kā arī spēlēt spēles uz ērtiem pufiem, baudot labo laiku ārā.

"Āra lasītava Zemgales prospekta 7 iekšpagalmā darbojas tāpat kā lasītava "Zinīša" telpās, kur izsniedzam lasāmvielas un spēles. Āra laukums pieļauj 10 kvadrātmetru platību uz vienu apmeklētāju lielākā laukumā nekā telpās, tāpēc apmeklētāji var ieturēt distanci. Pufus izvietojam tur, kur ēna, lai lasīšana būtu ērta un nebūtu jākarsējas saulē. Protams, prasība par divu metru distanci, masku lietošanu, roku dezinfekciju un citiem drošības noteikumiem joprojām ir spēkā," informē bērnu un jauniešu bibliotēkas vadītāja Dace Labdzere.

 

Jāpiebilst, ka šonedēļ aprit gads, kopš "Zinītis" atrodas jaunajā adresē Zemgales prospektā 7. D.Labdzere stāsta, ka kolektīvs un apmeklētāji ir sajūsmā par plašajām un gaišajām telpām. Pārvākšanās ļāvusi pilnveidot arī krājumu ar jaunām spēlēm, lasāmvielu svešvalodās, žurnāliem un nozaru literatūru. Īpaši papildinātas psiholoģijas, pedagoģijas un bērnu kopšanas un audzināšanas nodaļas. Sadarbībā ar skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm tiek vadītas tematiskās stundas un ekskursijas, kā arī rīkotas izglītojošas izstādes. Tāpat bibliotēka arvien uzņem brīvprātīgos palīgus – dažāda vecuma bērnus un jauniešus.

 

"Zinītis" ir vienīgā bibliotēka Jelgavā, kurā ir lifts – tā ir iespēja cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem ērti piekļūt bibliotēkas pakalpojumiem. Savukārt mazuļu zonā ir siltā rāpojamā grīda un spēļu kluči.

 

Jāpiebilst, ka pēc ierobežojumu mīkstināšanas, no 3. jūnija bibliotēka savas durvis vērusi individuālam lasītavas un informācijas centra apmeklējumam. Lasītavu vienlaicīgi drīkst apmeklēt trīs cilvēki, uzturoties telpās ne ilgāk par stundu, bet informācijas centra datorus darba un mācību nolūkos vienlaicīgi viens cilvēks var lietot līdz pusstundai. Pieejami arī kopēšanas un skenēšanas pakalpojumi. Vasarā bibliotēka "Zinītis" atvērta darbdienās no pulksten 9 līdz 17.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies