15. un 16. maijā - Latvijas stādu dienas Jelgavā

08.05.2021.

15. un 16. maijā Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Kultūras nama un gar Lielo ielu norisināsies Latvijas stādu dienas Jelgavā. Pasākums sākotnēji bija paredzēts 8. un 9. maijā, taču tas ticis pārcelts nedēļu vēlāk. Stādi, puķes, koki, krūmi, garšaugi, augsnes bagātinātāji, dārza arhitektūra, inventārs un tehnika – ko noderīgu dārzu iekopšanai un izgreznošanai atradīs ikviens, informē pašvaldības iestādē "Kultūra". Būtiski piebilst, ka Stādu dienu norise notiks saskaņā ar ierobežojumiem epidemioloģiskās situācijas uzlabošanai, tāpēc teritorija būs sadalīta zonās, kurās tiks kontrolēta apmeklētāju plūsma.

Veidojot plašāku un ērtāk pieejamu teritoriju, kas īpaši pielāgota esošajai epidemioloģiskajai situācijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem, šogad stādu dienas norisināsies Hercoga Jēkaba laukumā un zaļajā zonā, skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama un uz Kr.Barona ielas posmā gar kultūras namu, kā arī vedot gar Lielo ielu, uz gājēju ietves.

 

Ielu tirdzniecības zona sestdien, 15. maijā darbosies no pulksten 9 līdz 17, bet svētdien, 16. maijā – no pulksten 9 līdz 15. Jāuzsver, ka sakarā ar Stādu dienu norisi pilsētā paredzēti arī satiksmes ierobežojumi. Informācija jau tuvākajā laikā tiks publicēta www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv.

 

Stādu dienu piedāvājumā varēs atrast dažādus augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvos kokus un krūmus, skujeņus, vasaras puķes, ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, kā arī graudzāles un dažādas sēklas. Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs gan kūdras substrāti, minerālu un mikrobioloģiskie mēslojumi, gan augsnes maisījumi un līdzekļi kaitēkļu, sūnas un aļģu apkarošanai. Dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus, darba cimdus un darbarīkus, kā arī dārza dekorus un arhitektūras izstrādājumus, dažādus pinumus, siltumnīcas un citas noderīgas lietas. Tāpat būs iespēja iegādāties krāšņus amatniecības izstrādājumus.

 

Veidojot plašāku un ērtāk pieejamu teritoriju, kas īpaši pielāgota esošajai epidemioloģiskajai situācijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem, šogad Stādu dienu teritorija sadalīta septiņos sektoros. Iespēju robežās tirdzniecības zonas jāapmeklē vienatnē. Gadījumā, ja pie pārdevēja jau atrodas pircējs – jāuzgaida. Ja tirdzniecības teritorijā jau atrodas liels apmeklētāju skaits, organizatoriem ir tiesības likt uzgaidīt pirms ieejas teritorijā. Vairāk par apmeklētāju plūsmas kontroli, kā arī noteiktajiem satiksmes ierobežojumiem Stādu dienu laikā – ŠEIT.

 

Apmeklējot stādu dienas Jelgavā, ikviens aicināts ievērot piesardzību un jau savlaicīgi izplānot ielu tirdzniecības sektora apmeklējumu un nepieciešamo produkciju, kā arī ievērot drošu distanci, lieki nedrūzmēties un doties pie tirgotājiem, lietojot mutes un deguna aizsegu un dezinficējot rokas. Tāpat apmeklētāji lūgti iepriekš izvērtēt savu veselības stāvokli un saslimšanas gadījumā nepameklēt publiskas vietas.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: pašvaldības iestāde "Kultūra"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies