2275 jelgavnieki piedalījušies "Eiropas eksāmenā"

13.05.2022.

Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, 38 239  skolēni un pieaugušie piedalījušies 2022. gada "Eiropas eksāmenā", tā norāda eksāmena organizatori. Aktīvāko pilsētu vidū ir arī Jelgava – 2275 dalībnieki.

Šogad jau astoto gadu norisinājās "Eiropas eksāmens" – tiešsaistes tests, kas ļauj izzinošā un atraktīvā veidā pārbaudīt un papildināt savas zināšanas. Ņemot vērā "Eiropas eksāmenā" iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā tika noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņēma diplomu un uzvarētāja titulu, to skaitā bija arī Jelgavas skolu pārstāvji. 1. - 3. klašu grupas uzvarētāju vidū ir Elizabete Iļjinska no Jelgavas 4. vidusskolas,  4. - 6. klašu grupā panākumus guvusi Madara Umbraško no Jelgavas 4. sākumskolas, 7. - 9. klašu grupā – Anna Marija Ozola no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un 10. - 12. klašu grupā – Laima Kuduma no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. Savukārt Krists Saukums un Lote Baimanova no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas saņēma dāvanu kartes galda spēļu iegādei. Jāpiebilst, ka titulu "Aktīvākā skola" ieguva Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un par "Aktīvāko klasi" tika atzīta Jelgavas 4. vidusskolas 8.a klase.

 

Eksāmena organizatori informē, ka šogad par 628 dalībniekiem ir pārsniegts pagājušā gada rekords, nostiprinot "Eiropas eksāmenu" kā vērienīgāko tiešsaistes izziņas akciju Latvijā. Maksimālo punktu skaitu "Eiropas eksāmenā" ieguvuši 7% dalībnieki. Aktīvākie bijuši 7.–9. klašu skolēni. Šajā vecuma grupā "Eiropas eksāmenu" nokārtojuši teju 10 000 dalībnieki. 4.-6. klašu grupā piedalījušies 8149 dalībnieki, 1.-3. klašu grupā – 5849, savukārt vidusskolas grupā – 4443 dalībnieki. 7264 pieaugušie nokārtojuši pamata līmeni, 3215 izvēlējušies pārbaudīt zināšanas eksperta līmenī.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies