26. janvārī bibliotēkās – Aizmāršīgo lasītāju diena

25.01.2023. Jelgavas bibliotēka

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām.  Janvārī   Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis", Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – būs ceturtdien, 26. janvārī.

2022. gadā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā paņemtos izdevumus nodevuši 558 kavētāji. Senākie kavējumi ir no 2016., 2018. un 2019. gada. Šajos gados paņemtas un neatdotas grāmatas izglītības vajadzībām –  par psiholoģiju, pedagoģiju, folkloristiku, tiesību zinātnēm utt.

 

"Ikdienā daudz strādājam ar mūsu lasītājiem, lai nebūtu "aizmāršīgo lasītāju". Piemēram,  e-pastā nosūtam atgādinājumu, ka grāmatai tuvojas nodošanas termiņš. Tāpat aicinām elektroniski e-katalogā vai telefoniski veikt grāmatas lasīšanas termiņa pagarinājumu," stāsta Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča,

 

Paņemtās grāmatas iespējams nodot jebkurā no pilsētas bibliotēkām, kas ir tuvāk un izdevīgāk lasītājam. Tas nozīmē, ka, piemēram, grāmata, kas paņemta Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, var tikt nodota Miezītes bibliotēkā. V.Armanoviča aicina izmantot arī grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas. Šo iespēju pagājušajā gadā izmantojuši 28 procenti kavētāju. Kastē grāmatas un citus drukātos izdevumus var ievietot jebkurā diennakts stundā.

 

"Kavējuma nauda ir viens cents dienā, tas nav daudz. Taču Aizmāršīgo lasītāju diena ir iespēja nemaksāt arī to. Bet galvenais, ir atcerēties, ka jūsu paņemto un laikā nenodoto grāmatu gaida kāds cits lasītājs," uzsver Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja.

 

Bibliotēku atrašanās vietas

 

- Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas iela 26, tālrunis: 63046587)

- Miezītes bibliotēka (Dobeles šoseja 100A, tālrunis: 63083151)

- Jelgavas Pārlielupes bibliotēka (Loka maģistrāle 17, tālrunis: 63011829)

- Bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" (Zemgales prospekts 7, tālrunis: 63029093)

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies