Ā.Alunāna muzejā – karstās vasaras plenēra darbi

13.09.2021.

14. septembrī pulksten 16 Ā.Alunāna memoriālajā muzejā atklās Jelgavas Mākslinieku biedrības vasaras plenēra darbu izstādi. Šovasar Jelgavas mākslinieki un viņu draugi iemūžināja Jaunjelgavas apkārtnes ainavas.

Kā stāsta Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, jelgavnieki tradicionāli vasarās dodas plenērā. Šogad plenērs notika tieši vasaras karstākajās dienās pilsētā pie Daugavas – Jaunjelgavā, kas gada sākumā nosvinēja 375. jubileju.  Starp citiem pasākumiem jaunjelgavieši no 12. līdz 17.jūlijam sarīkoja pirmo profesionālo mākslinieku plenēru pilsētā, uz ko pēc Ligitas Caunes iniciatīvas aicināja Jelgavas mākslinieku biedrību.

 

A.Alunāna muzejā būs apskatāmi Ligitas Caunes, Aļonas Prokofjevas, Arņa Ozola, Ineses Mīlbergas darbi, kur galvenie motīvi ir pilsētas centrālā iela ar ēnaino parku, domes ēku un senajiem namiem vai gleznieciskā Daugava. Vita Makra daudzas stundas pavadīja, iemūžinot kādreizējo Bāreņu namu, Kate Seržāne un Alberts Miķelsons atrada neparastus namus tālāk no centra. Jelgavas Mākslinieku biedrības jaunā biedrības kolēģe Zane Neimane vienīgā no visiem pievērsās industriālajai ainavai, uzgleznojot granulu ražotni pilsētas nomalē.

 

Plenēram pievienojās biedrībai tuvi draugi no Jūrmalas Maira Veisbārde un Dzintars Adienis, kā arī rīdziniece Ludmila Kolomenska un gleznotāja Agnese Krastenberga no Pļaviņām.

 

Uz izstādes atklāšunu aicināti apmeklētāji, kuri var uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu.

 

Pasākuma laikā publicitātes vajadzībām var tikt filmēts un fotografēts.

 

 

Foto: Jelgavas Mākslinieku biedrība

 

Jelgavas valstspilsētas

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies