Aicina pieteikties tehnikas un inovāciju festivālam "Mehatrons 2021"

24.07.2021.

Līdz 20. augustam notiek pieteikšanās tehnikas un inovāciju festivālam "Mehatrons 2021". Festivāls popularizē karjeras iespējas inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozarē, tehnikas un inovācijas produkciju, un tajā aicināti piedalīties šo jomu uzņēmēji, izglītības iestādes, amatnieki, biedrības un tehniskās jaunrades skolas, informē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC).

Festivāla aktivitātes 4. septembrī notiks Pasta salā, 11. septembrī Stacijas parkā plānota Antoņinas Čukures kausa izcīņa kartingā, bet 12. septembrī sporta un atpūtas kompleksā "Rullītis" tehnisko sporta veidu cienītāji varēs vērot dragreisa un drifta sacensības.

 

Tehnikas un inovāciju festivāls "Mehatrons 2021" jau trešo gadu apvieno Inženieru dienas un Metāla svētkus. Pasākuma mērķis ir popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi. Augstskolas un izglītības iestādes aicinātas pieteikties, lai festivāla laikā iepazīstinātu ar izglītības iespējām inženierzinātņu programmās, kā arī rosinātu bērnos un jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnisko jaunradi.

 

4. septembrī Pasta salā savus izstrādājumus un jaunrades darbus aicināti prezentēt amatnieki, biedrības, tehniskās jaunrades skolas un pulciņi. Notiks arī tradicionālais metinātāju konkurss un ZRKAC Atvērto durvju diena, kurā varēs iepazīties ar pieaugušo izglītības iestādes piedāvājumu. Izglītības skatuvē arī šogad lekcijās un meistarklasēs būs iespēja tikties ar dažādu jomu profesionāļiem. Brīvdabas koncertzālē ir plānota Tehniskās jaunrades diena jauniešiem. Izglītības iestādes, biedrības un tehniskās jaunrades skolas savu dalību var apliecināt pa e-pastu  talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv  vai tālruni   29222737, 63012159.

 

Festivāla laikā notiks arī izgudrojumu un inovāciju izstāde "Minox Zemgale 2021", kurā piedalīties aicināts ikviens, kam ir kāds izgudrojums. Uzņēmēji, amatnieki, izgudrojumu un inovāciju izstādes "Minox Zemgale 2020" dalībnieki var pieteikties pa e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012155, 28342419.

 

Savukārt 11. septembrī, pēc vairāku gadu pārtraukuma, Jelgavā atgriezīsies kartinga sacensības un Stacijas parkā plānota Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskās fakultātes ilggadējās prodekānes Antoņinas Čukures vārdā nosauktā kausa izcīņa kartingā. 12. septembrī tehnisko sporta veidu cienītāji aicināti uz sporta un atpūtas kompleksā "Rullītis", kur paredzētas ātruma, veiklības, dragreisa un drifta sacensības.

 

Pasākuma norise ir atkarīga no tā brīža valstī spēkā esošajiem epidemioloģiskās situācijas noteiktajiem ierobežojumiem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies