Aizvadītās nakts lietusgāzes nav radījušas postījumus

30.06.2020.

Aizvadītajā naktī Latvijas centrālo daļu šķērsojusi plaša un spēcīga nokrišņu zona, kopējam nokrišņu daudzumam Jelgavā sasniedzot 90,59 milimetrus, taču nav saņemti ziņojumi par lietus radītiem postījumiem, informē Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC).

Aizvadītās nakts intensīvā lietus laikā Latvijas centrālajos rajonos nolijuši 40 līdz 80 procenti no jūnija mēneša normas, Jelgavas pilsētā nokrišņu daudzumam sasniedzot 90,59 milimetrus. Lai arī intensīvais lietus radīja paaugstinātu slodzi lietus ūdens kanalizācijas infrastruktūrai un vietām pilsētā nakts laikā veidojušās dziļas peļķes, nav saņemti ziņojumi par lietus radītiem postījumiem. Jāpiebilst, ka ūdens novades sistēma tikusi apsekota jūnija sākumā, nosakot problemātiskās vietas un atbrīvojot tās no aizsprostojumiem.

 

Sarkanais brīdinājums Latvijā ir spēkā līdz pēcpusdienai, jo tuvāko stundu laikā Latvijas centrālajos rajonos gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes. Līdz dienas vidum nokrišņu zona atkāpsies uz ziemeļaustrumiem, uzspīdēs arī saule, bet no rietumiem gaidāmi jauni mākoņi, kas nesīs īslaicīgu lietu un negaisu.

 

Ja negaisa laikā ir konstatēti pilsētas infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt POIC pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies