Ar personīgo rekordu izcīna bronzu Latvijas čempionātā maratonā

16.05.2022. Sporta servisa centrs

15. maijā Rīgā "Rimi" Rīgas maratona laikā notika arī Latvijas čempionāts maratonā. Jelgavas Vieglatlētikas kluba sportiste Anastasija Geraseva sieviešu konkurencē izcīnīja bronzas godalgu.

Anastasija Geraseva maratonā (42,195 kilometri) finišēja trešā 27 skrējēju konkurencē. Viņas laiks – 3:09,52 stundas. Tas ir sportistes personīgais rekords, iepriekšējo rezultātu uzlabojot par vairāk nekā septiņām minūtēm. Uzvarētāja finišēja 3:00,16 stundās, otrās vietas ieguvēja – 3:04,36 stundās.

 

"Es joprojām neticu, ka tik labi noskrēju un izcīnīju bronzas medaļu!" vēl sacensību dienas beigās Jelgavas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" norādīja sportiste. Viņa atzīst, ka maratonam gatavoties sāka diezgan vēlu, un tas nebija sistemātisks darbs, bet iepriekš iegūtā labā sportiskā bāze un sagatavotība ļāva viņai uzrādīt tika labu rezultātu. "Līdz 38. kilometram bija viegli, bet pēdējos kilometros nācās drusku pacīnīties. Pēdējos 400 metrus skrēju ar asarām acīs, bet tās bija laimes asaras. Es šo dienu izbaudīju! Skrējienu, trasi, finišu, apbalvošanas ceremoniju! Trasē bija arī ļoti daudz līdzjutēju, kas atbalstīja un motivēja skrējējus," stāsta A.Geraseva. Viņa atzīmē, ka distanci līdz 38 kilometriem noskrējusi gandrīz vienā tempā, bez kritumiem.

 

Pēc starta daudzi sportistei pauduši apbrīnu un pārsteigumu par viņas uzrādītu rezultātu un sasniegumu, tostarp titulētā Latvijas maratoniste un olimpisko spēļu dalībniece Jeļena Prokopčuka un viņas vīrs un treneris, vairākkārtējs Latvijas rekordists garajās skriešanas distancēs Aleksandrs Prokopčuks.

 

Anastasija atzīst, ka panākums viņu motivējis turpināt skriet, bet šobrīd par nākamajiem startiem vēl nav skaidrības. Tos viņa drīzumā plāno pārrunāt ar savu treneri Andreju Bondarevu. "Man patīk gan skriet īsās distances – 3000 vai 5000 metrus – stadionā, gan pusmaratonus un maratonus, tāpēc vispirms būs jāizlemj, ko skriet, un tad jāsāk attiecīgi gatavoties," norāda sportiste, atklājot, ka pēc starta saņēmusi arī piedāvājumu skriet pasaules čempionātā 50 kilometru distanci.

 

Jāpiebilst, ka A.Gerasevai pieder Jelgavas rekords maratonā jauniešiem jeb U-18 grupā, ko viņa uzstādīja 2015. gadā, veicot distanci 3:27,00 stundās. Līdz Jelgavas rekordam sievietēm šoreiz Anastasijai nedaudz pietrūka – rekords ir 3:05,29 stundas, un to 1983. gadā uzstādīja Daina Linde. "Tad noskriet maratonu zem trīs stundām būs mans mazais mērķis," ar sportisku azartu noteic Anastasija.

 

 

Foto: no A.Gerasevas personīgā arhīva

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies