Atbalsta investīciju projekta iesniegšanu, lai bijušo "Jundas" ēku pārbūvētu par Dzimtsarakstu nodaļu

13.05.2021.

Šodien Jelgavas domes ārkārtas sēdē deputāti atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā iesniegt investīciju projektu "Ēkas Pasta ielā 32, Jelgavā, pārbūve par dzimtsarakstu nodaļu" un pašvaldības budžetā nodrošināt nepieciešamo līdzfinansējumu. Bijušo "Jundas" ēku Pasta ielā 32 iecerēts pārbūvēt, lai uz to no Svētes ielas 22 pārceltos Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa.

Plānotās kopējās projekta izmaksas ir 2 268 992 eiro, no tiem 1 928 643, 20 eiro ir valsts budžeta finansējums un 340 348,80 eiro Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

 

Deputāti ārkārtas domes sēdē lēma Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetā nodrošināt nepieciešamo līdzfinansējumu: 170 174,40 eiro 2021.  gadā un tikpat 2022. gadā.

 

Šī investīciju projekta mērķis ir pilnībā pārbūvēt ēku Pasta ielā 32 un paaugstināt tās energoefektivitāti. Tur tiks izveidota Dzimtsarakstu nodaļa, lai uzlabotu pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem.

 

Projekts paredz iekštelpu pārbūvi, konstrukciju stiprināšanu, lifta izbūvi ēkā, piebūves celtniecību, komunikāciju sakārtošanu, ventilācijas sistēmas izbūvi, ēkas siltināšanu un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu.

 

Šajā finansējuma piesaistes programmā pašvaldība varēja iesniegt projektu, kas paredz infrastruktūras attīstību, lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti iedzīvotājiem, un tam jābūt gatavam izstrādātam būvprojektam, kā arī projekta izmaksām jābūt robežās no 500 tūkstošiem eiro līdz trim miljoniem eiro. Kaut arī šobrīd būvprojekts izstrādāts arī iecerētajai pirmsskolas izglītības iestādei Nameja ielā, šī projekta izmaksas ir 13 miljoni eiro, tādējādi tas neatbilst šī finansējuma programmas nosacījumiem. Taču pašvaldība joprojām strādā pie finansējuma piesaistes jaunā bērnudārza būvniecībai.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies