Atvērtas jaunās Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa ekspozīciju zāles

21.07.2022. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

No 19. jūlija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīciju zāles ir atvērtas apmeklētājiem.

Jaunās vēstures ekspozīcijas veltītas Jelgavas vēsturei, simboliem un pārmaiņām laika griežos, modei cauri gadsimtiem un Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturei. Ekspozīcijas izvietotas torņa 3., 4. un 5. stāvā. Tās ir veidotas kā laikmetīga interjera instalācija, kur redzamos eksponātus papildina multimedijos integrētas jaunākās tehnoloģijas. Ekspozīciju konceptuālais moto "Duālā realitāte" sniedz iespēju Jelgavas vēsturi aplūkot interaktīvi, informāciju atklājot pakāpeniski, izzināt vēstures faktus caur dažādām maņām – ir gan vizuālie, gan skaņas efekti, gan iespēja virtuāli pielaikot senās rotas un vēsturiskos kāzu tērpus.

 

Vēstures ekspozīcijas atvērtas no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18. Pirmdienās tornis apmeklētājiem slēgts.

 

Torņa ekspozīcijas nomainītas ar ERAF projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā" atbalstu. Torņa vēstures ekspozīciju konceptu un dizainu izstrādāja uzņēmums "DJA", tehnoloģijas un menedžmentu – "Solavi", multimediju izstrādi veica "Putnu studija", programmēšanu – "Overly", izgatavošanu un montāžu – "Yes we can". Pie ekspozīciju satura veidošanas strādāja vēsturnieki Jānis Šiliņš, Edīte Parute, Jelgavas pašvaldība, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

iestādē "Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies