Biežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumus konstatē reģionālajos autobusos

15.09.2020.

Šā gada astoņos mēnešos aptuveni 3 procentos no kopumā 1058 reģionālajiem autobusu maršrutiem tika konstatēti biļešu tirdzniecības pārkāpumi. Pierīgas maršrutos, kas savieno galvaspilsētu ar Jūrmalu, Olaini, Salaspili, Ogri, Tīnūžiem, Baldoni un Vecumniekiem, pārkāpumi tiek konstatēti visbiežāk, taču tie fiksēti arī maršrutos, kuros iekļauta Jelgava, tādēļ pastāv risks, ka statistika par sabiedriskā transporta izmantošanas biežumu neatbilst reālajam pieprasījumam, kā rezultātā šajos maršrutos varētu tikt pārskatīts reisu skaits. Kampaņas "Biļete JĀ-ŅEM" gaitā iedzīvotāji tiek aicināti ņemt biļeti, jo tas ir veids, kā parādīt, ka konkrētais reiss pasažierim būs nepieciešams, informē VSIA "Autotransporta direkcija".

Autotransporta direkcijā ir izveidota karte ar maršrutiem, kuros šā gada laikā ir konstatēti biļešu tirdzniecības pārkāpumi, piemēram, 71 gadījumā pasažierim nebija izsniegta biļete; 13 gadījumos pasažieriem biļete izsniegta īsi pirms autobusā iekāpa kontrole; astoņos gadījumos pasažieriem nepamatoti izsniegta biļete ar braukšanas maksas atvieglojumiem jeb nulles vērtības biļete; vienā gadījumā autobuss neapstājās, lai uzņemtu kontroli. Kartē melnā krāsā izcelti maršruti, kur pārkāpumi ir konstatēti vairākkārt, un tieši šajos maršrutos nākotnē varētu tikt pārskatīts reisu skaits, samazinot autobusu kursēšanas biežumu vai transportlīdzekļa, kas apkalpo konkrēto reisu, ietilpību.

 

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos veiktas 1725 pārbaudes, pārkāpumi konstatēti 105 gadījumos. Lai arī pārkāpumu skaits, salīdzinot ar analogu periodu pērn, ir samazinājies par 28 procentiem, kontrolieri joprojām saskaras ar biļešu tirdzniecības pārkāpumiem.

 

Nesaņemot biļeti vai konstatējot citus biļešu tirdzniecības pārkāpumus, pasažieri var sazināties ar kontrolieriem visu diennakti, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621 un norādot autobusa maršrutu, brauciena dienu un laiku, kā arī pieturvietu, kurā pasažieris tika uzņemts autobusā.

 

Lai motivētu pasažierus paņemt biļeti, kampaņas "Biļete JĀ-ŅEM" gaitā interneta vietnē www.panembileti.lv līdz 4. oktobrim var reģistrēt biļeti, kas derīga braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos septembra mēnesī. 5. oktobrī tiks izlozēti trīs laimētāji, kuri iegūs naudas balvu 300 eiro apmērā. Ar biļešu loterijas noteikumiem var iepazīties interneta vietnē www.panembileti.lv.

 

Autotransporta direkcija ir uzsākusi kampaņu "Biļete JĀ-ŅEM" ar mērķi veicināt pasažieru līdzatbildību, paņemot braukšanas biļeti un pārbaudot tajā norādīto informāciju. Nepaņemot biļeti, reisu skaits maršrutā var tikt samazināts, jo statistiku par katra reisa pieprasījumu veido tieši izsniegto biļešu skaits. Turklāt pasažierim, kurš brauc bez biļetes, var tikt piemērots naudas sods 20 eiro apmērā vai viņš var tikt izsēdināts no transportlīdzekļa.

 

 

Foto un informācija: VSIA "Autotransporta direkcija"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies