BJMK sāk jaunu projektu un tiešsaistes tikšanās ar mūziķiem

03.03.2021.

Biedrība "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs" (BJMK) ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu uzsāk īstenot projektu "Muzikālie pilsoņi: sociāli atbildīga jauniešu kopiena Jelgavā", kas paredzēts bērniem un jauniešiem ar dažādām sociālām iespējām, piedāvājot iesaistīties saistošās, iekļaujošās, radošās un ar mūziku saistītās aktivitātēs, lai stiprinātu sociāli atbildīgas un domājošas jauniešu kopienas veidošanos Jelgavā. Projekta aktivitātes būs pamanāmas Jelgavā un tās apkārtnē līdz 2021. gada 31. oktobrim, un pirmā no tām norisināsies jau 5. martā, informē BJMK direktore Zane Rožkalna.

Pirmās aktivitātes būs trīs radoša satura atbalsta  pārraides tiešsaistē, kam  dots nosaukums "Radošais izolators". Tā uzdevums ir iedvesmot jauniešus, sniegt padomus kā saglabāt motivāciju muzicēt arī vienatnē un atcerēties, ka arī pandēmijas apstākļos joprojām pastāv mažora skaņkārta. Pārraižu mērķis ir veicināt jauniešu kopības sajūtu, saglabāt vēlmi muzicēt, kā arī atgriezt radošumu laikā, kad viss notiek attālināti. "Radošajā izolatorā" varēs klausīties mūziķu iedvesmas stāstos un uzdot dažādus interesējošus jautājumus. Pārraides tiks straumētas biedrības "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs" sociālajos tīklos un pirmā no tām norisināsies jau 5. martā pulksten 19 @bjmkrock profilā platformā "Instagram", bet pēcāk ierakstu varēs noskatīties "Facebook". Pirmā vakara viesi būs grupas "Citi zēni" dalībnieki, vienmēr dzīvespriecīgais duets Toms Kagainis un Krišjānis Ozols. Savukārt nākamā pārraide sekos 12. martā pulksten 9 un tajā piedalīsies mūziķi Ervīns Ramiņš un Mārcis Vasiļevskis no grupas "Laime Pilnīga". Par trešo "Radošā Izolatora" pārraidi un citiem projekta "Muzikālie pilsoņi" pasākumiem informācijas sekos drīzumā. Pārraidēm var pieslēgties un tajās iesaistīties ikviens interesents bez iepriekšējas pieteikšanās.

 

Projekta laikā līdz 2021. gada oktobrim ieplānoti arī citi pasākumi: piecas improvizācijas teātra darbnīcas par kritiskās domāšanas un pilsoniskuma tēmām, vides sakopšanas talka, brīvdabas festivāls, kurā bērni un jaunieši paši spēlēs dzīvo mūziku un piedalīsies dažādās darbnīcās, kā arī turpināsies 2020. gadā ievērību guvušie labdarības koncerti ar mobilo skatuvi piekabē, ar iespēju dalībniekiem pašiem lemt par koncertu norises vietu un auditoriju. Kā uzsver Z.Rožkalna, projekta gaita tiks piemērota un koordinēta, vadoties pēc valstī esošās epidemioloģiskās situācijas un noteiktajiem ierobežojumiem par cilvēku pulcēšanos un pasākumu norisi.

 

Projektu "Muzikālie pilsoņi" īsteno biedrība "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs", kas jau vairāk nekā 15 gadus aktīvi darbojas Jelgavā, veicinot bērnu un jauniešu interesi un aizraušanos ar mūziku kā kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, vienlaikus veicinot jauniešus saliedēšanos. BJMK līdz šim realizēti dažādi projekti vietējā mērogā, kā arī starptautiski, kas regulāri kuplina Jelgavas muzikālo dzīvi un saistīti ar jauniešu aktivitāti, integrāciju un iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē.

 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

Foto un informācija: Biedrība "Bērnu un jauniešu mūzikas klubs"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies