7.5 °C, 2.7 m/s, 93.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsBJSS komandai Latvijas jaunatnes čempionātā 3. vieta
BJSS komandai Latvijas jaunatnes čempionātā 3. vieta
01/08/2020

30. un 31. jūlijā Brocēnos notika Latvijas jaunatnes čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kurā sacentās sportisti, kas dzimuši no 2004. līdz 2008. gadam. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētāji komandu konkurencē izcīnīja 3. vietu deviņu komandu konkurencē.

Jelgavas BJSS sportisti kopumā izcīnīja 22 medaļas un sakrāja 585 punktus, kas komandu vērtējumā deva 3. vietu. Uzvarēja “Limbaži/Salacgrīvas NSS” komanda ar 818 punktiem, otrajā vietā ar 726 punktiem ierindojās “BJSS Rīdzene” airētāji.

Gan smaiļotāju, gan kanoe airētāju pienesums komandu cīņā pēc izcīnīto medaļu skaita bija vienāds – pa 11 medaļām. Smaiļotāji izcīnīja piecas zelta, divas sudraba un četras bronzas medaļas, savukārt kanoe airētājiem septiņas zelta, trīs sudraba un viena bronzas medaļa. Turklāt vairākās distancēs uz goda pjedestāla kāpa pat divi jelgavnieki.

Smaiļošanā sīva cīņa starp Jelgavas BJSS sportistiem un beigās dubultpjedestāls bija divās distancēs – 200 un 500 metros vieniniekā meiteņu B grupā (2006.–2008. dzimšanas gads). 200 metros uz starta izgāja 21 sportiste un zelta medaļu izcīnīja Melānija Čamane, savukārt sudrabu – Antuanete Bāra. Arī 500 metros uzvarēja Melānija, savukārt Antuanetei šoreiz bronza (startēja 21 sportiste). Abas meitenes kopā izcīnīja zeltu divniekos 200 metros desmit laivu konkurencē, savukārt 500 metru distance palika otrās desmit laivu konkurencē.

Smaiļotājs Markuss Aleksandrs Sikorskis izcīnīja zeltu vieniniekos 500 metru distancē zēnu B grupā, kurā startēja 58 dalībnieki. 200 metru distancē viņam veicās nedaudz sliktāk un izcīnīta bronza 58 dalībnieku konkurencē. Savukārt pārī ar Kristiānu Lauri viņi divniekos 500 metru distancē bija ātrākie starp visām 18 ekipāžām.

Divas bronzas medaļas mums arī 4×200 metru smaiļošanas stafetē – meiteņu A grupā (2004.–2005. dzimšanas gads) startēja Monta Hartmane, Kitija Ķibilda, Marta Paula Brolīte un Vineta Krausa, savukārt zēnu B grupā startēja Kristiāns Lauris, Markuss Aleksandrs Sikorskis, Emīls Rozītis un Mihails Ivanovs.

Kanoe airēšanā pa diviem jelgavniekiem uz pjedestāla kāpa veselas sešas reizes. Vieniniekos gan 200, gan 500 metros zēnu B grupā bija Jelgavas BJSS sportisti Vadims Žavoronkovs un Daniels Feofanovs. Īsākajā distancē startēja desmit sportisti, garākajā – 13 sportisti. Arī divniekos pārsvars uz pjedestāla piederēja jelgavniekiem – gan 200, gan 500 metru distancē uzvarēja Daniels Feofanovs pārī ar Artūru Upenieku, savukārt Vadims Žavoronkovs ar Mihailu Soloveju 200 metros palika trešie starp astoņām laivām, bet 500 metros bija otrie starp septiņām laivām. Kad visi četri puiši sasēdās vienā laivā, palika nepārspēti arī 4×200 metru stafetē.

Divi dubultpjedestāli mums arī kanoe airēšanā meitenēm – vieniniekos gan 200, gan 500 metros uzvarēja BJSS sportiste Aleksandra Počtarenko, bet bronzas medaļu abās distancēs izcīnīja Jelgavas kluba “Zemgale” pārstāve Arina Miščenkova. Arina ar abām savām izcīnītajām bronzas medaļām ļāva klubam “Zemgale” komandu kopvērtējumā ieņemt 8. vietu.