Būvēs jaunu tiltu pār Platones upi

28.10.2021.

Platones upi Bauskas ielā šobrīd var šķērsot tikai gājēji, taču jau šogad plānots uzsākt jauna tilta izbūvi – tam būs viena braukšanas josla katrā virzienā un apvienotais gājēju un velosipēdistu celiņš. Lai šim būvprojektam iegūtu finanšu resursus, Jelgavas valstspilsētas pašvaldība Valsts kasē ņems ilgtermiņa aizņēmumu 1 640 194 eiro apmērā. Šādu lēmumu deputāti šodien pieņēma Jelgavas domes sēdē.

Būvniecības projekta gaitā paredzēts demontēt esošo gājēju tiltu pār Platones upi Bauskas ielā, izbūvēt pagaidu gājēju tiltu un pēc tam jaunu tiltu, kā arī nodrošināt nepieciešamās inženiertehniskās komunikācijas – lietus ūdens kanalizācijas tīklus, elektroapgādes ārējos tīklus, ūdensapgādes un saimnieciskās kanalizācijas tīklus. Tāpat tiks labiekārtota teritorija. Jaunā tilta infrastruktūras platība būs 529,55 kvadrātmetri. Plānots, ka darbi notiks no 2021. gada novembra līdz 2022. gada beigām.

 

Projekta kopējās izmaksas plānotas 1 993 770 eiro, ieskaitot pašvaldības dotāciju 353 576 eiro un aizņēmuma līdzekļus 1 640 194 eiro. Aizņēmuma termiņš – 25 gadi.

 

Pašvaldība plānotajiem darbiem un būvuzraudzībai ir veikusi iepirkumu, un šobrīd ir nogaidīšanas periods pirms līgumu slēgšanas. 

 

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies