Deputāti iepazīstas ar POIC darbu

20.07.2021.

Otrdien, 20. jūlijā, Jelgavas valstspilsētas domes Tautsaimniecības attīstības un pilsētvides komitejas deputāti apmeklēja Pašvaldības operatīvās informācijas centru (POIC) un iepazinās ar tā darbību.

POIC apmeklēja Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumu programmā un komitejas priekšsēdētājs Jurijs Strods, kā arī deputātes Zenta Tretjaka un Ilze Priževoite. Deputāti apskatīja videonovērošanas centru un uzdeva jautājumus par POIC uzdevumiem, videonovērošanas kameru iespējām un sadarbību ar Jelgavas pašvaldības policiju un Valsts policijas struktūrām.


Par iestādes uzdevumiem pastāstīja POIC vadītājs Gints Reinsons, savukārt par sadarbību infrastruktūras problēmu novēršanā - Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" vadītājs Māris Mielavs.


Šobrīd videonovērošanas tīklā darbojas vairāk nekā 220 kameras, 99 grozāmās un 126 negrozāmās videokameras, no tām desmit aprīkotas ar videointeliģences funkciju automašīnu numurzīmju atpazīšanai. Videokameras apvienotas vienotā tīklā ar 15 videoserveriem un pašvaldības operatoru darbavietām POIC. Pilsētvidē radušās problēmsituācijas ar videonovērošanas sistēmas palīdzību iespējams izvērtēt un rīkoties nekavējoties, operatoram atrodoties attālināti - informācijas centrā.


Plānots, ka Tautsaimniecības attīstības un pilsētvides komitejas deputāti apmeklēs arī pašvaldības kapitālsabiedrības.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies