Dziesmu un deju svētkos kā virsdiriģenti un virsvadītāji debitēs vairāki Jelgavas kolektīvu vadītāji

26.11.2022.

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā notiks XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki, un to galvenais akcents būs Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārta. Šonedēļ svētku mākslinieciskā padome paziņoja visu koprepertuāra nozaru virsdiriģentus, virsvadītājus, Goda virsdiriģentus un Goda virsvadītājus. Viņu vidū debiju kā virsdiriģenti un virsvadītāji piedzīvos arī vairāki mūsu pilsētas māksliniecisko kolektīvu vadītāji.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka svētku programmā ir iekļauti divi koncerti Mežaparka estrādē jeb Sidraba birzī – koru lielkoncerts "Tīrums. Dziesmas ceļš" un noslēguma koncerts "Kopā augšup". Koru lielkoncertā "Tīrums. Dziesmas ceļš" gaidāmas vairākas virsdiriģentu debijas, tostarp pirmo reizi Vispārējo latviešu dziesmu svētku kopkori diriģēs Aigars Meri, Jelgavas kamerorķestra vadītājs.

 

Notiks arī divi vērienīgi latviešu skatuviskās dejas koncerti. Lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs", kas tiks izdejots Daugavas stadionā, svētku virsvadītāja līdztekus kolēģiem būs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes tautas deju ansambļa "Kalve" vadītāja Gunta Skuja, bet pirmo reizi virsvadītāja godā stāsies tautas deju ansambļa "Diždancis" vadītāja Ieva Karele un bērnu un jauniešu deju kolektīva "Vēja zirdziņš" repetitore un horeogrāfe Guna Trukšāne. Jāpiebilst, ka G.Skuja un G.Trukšāne būs arī lielkoncerta "Balts" virsvadītājas – šis lielkoncerts tiks aizvadīts arēnā "Rīga".

 

Pūtēju orķestru dižkoncerta "Laiks iet pāri" Andrejostā svētku virsdiriģents būs Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis. 

 

Dziesmu un deju svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumu un koncertu daudzviet Rīgā – Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, arēnā "Rīga", Ķīpsalas hallē, Latviešu biedrības namā, Viestura un Vērmanes dārzā, Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Universitātē, Rīgas Domā, Hanzas peronā, Rīgas dievnamos. Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvu Latvijā un vairāk nekā 100 ārvalstīs.

 

"Nākamvasar Dziesmu svētku tradīcija svinēs 150 gadus. Pusotra gadsimta laikā Dziesmu un deju svētku kustības galvenā bagātība bijusi tieši personības – gan tās, kas ikdienā piedalās māksliniecisko kolektīvu darbībā, gan kolektīvu vadītāji, gan svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Koprepertuāra nozares nākamvasar gaidāmajos svētkos ir devušas iespēju daudzām debijām, kas ir lielisks signāls tradīcijas ilgtspējai, jo šīs prasmes rodamas un izslīpējamas, tikai nepastarpināti saskaroties ar svētku vērienu," akcentē Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte.

 

XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku rīkotājs ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esoša valsts iestāde.

 

 

Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies