Ekskursijā vedīs pa Bīronu dzimtas pēdām

09.07.2020. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Gide Gunta Trana sadarbībā ar Jelgavas reģionālo Tūrisma centru aicina piedalīties ekskursiju ciklā "Vai tu pazīsti savu pilsētu?", kas veltīts nozīmīgiem notikumiem Jelgavas 755 gadu ilgajā vēsturē. Nākamā ekskursija paredzēta sestdien, 11. jūlijā, atklājot vietas, kas saistītas ar Bīronu dzimtu, no kuras nākuši divi Kurzemes un Zemgales hercogi.

Sestdien pulksten 11 no Svētās Trīsvienības baznīcas torņa ceļš vedīs uz "Academia Petrina", kuru 1775. gadā dibināja hercogs Pēteris Bīrons. Gide G.Trana pastāstīs par pirmās augstskolas Latvijas teritorijā dibināšanu un tālāku pastāvēšanu. Vairāk varēs uzzināt arī par "Academia Petrina" studentu latvieti Ernestu Johanu Bīnemani, kurš 1785. gadā uzbūvēja un palaida pirmo gaisa balonu Latvijas teritorijā.

 

Pēc tam ceļš vedīs uz Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāli, izzinot gan tās pirmsākumus, gan saistību ar Pētera I brāļa meitas Annas Joanovnas uzturēšanos Jelgavā un arhitekta Frančes­ko Bartolomeo Rastrelli darbību. Viņa projektētā Jelgavas pils būs noslēdzošā ekskursijas pietura, kur interesenti iepazīs pils būvniecības procesu, kas sākās 1738. gadā, uzzinās par tās īpašniekiem un dažādiem ievērojamiem viesiem. Gida pavadībā varēs apmeklēt arī pils telpas, izņemot kapenes, kas nebūs pieejamas līdz 31. oktobrim.

 

Pulcēšanās ekskursijai – 11. jūlijā pulksten 11 pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa. Dalība tajā ir bez maksas, taču būs jāsamaksā par ieejas biļeti Jelgavas pilī – 2 eiro pieaugušajiem un 1 eiro bērniem. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005445 vai 63005447.

 

Jāpiebilst, ka cikla pirmā ekskursija "No senā Tirgus laukuma līdz vecpilsētas kvartālam" aizvadīta 4. jūlijā un tajā piedalījās vairāk nekā 20 interesentu. Tās laikā kopā ar gidi G.Tranu izzinātas vietas Jelgavā, kurām pilsētas dzīvē bijusi nozīmīga loma jau kopš 17. gadsimta. Bet cikls noslēgsies 25. jūlijā pulksten 11 ar ekskursiju "Akadēmijas iela–Zemgales prospekts", kurā varēs iepazīt vienu no vēsturiski nozīmīgākajām Jelgavas ielām, tās pārmaiņas laika gaitā un daudzo ēku stāstus. Dalība ir bez maksas, taču arī šai ekskursijai iepriekš jāpiesakās.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies