Iespēja apgūt basketbola tiesneša prasmes

16.01.2023. Sporta servisa centrs

Lai risinātu problēmu, ka Jelgavā un tās apkārtnē trūkst basketbola tiesnešu, Jelgavas pašvaldības iestāde "Sporta servisa centrs" sadarbībā ar BK "Jelgava" 2023. gadā īstenos semināru ciklu, piedāvājot interesentiem apgūt basketbola tiesneša prasmes. Pirmā nodarbība notiks 19. janvārī.

Iniciatīvas mērķauditorija ir Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola nodaļas audzēkņi, sākot no 14 gadu vecuma, bet pieteikties var arī citi interesenti, kuriem ir priekšzināšanas par basketbolu un vēlme darboties basketbola spēļu tiesāšanā. "Trenējoties un spēlējot basketbolu, savu nākotni šajā sporta veidā var attīstīt ne tikai kā spēlētājs, bet arī kā basketbola tiesnesis. Lai piedāvātu apgūt šī sarežģītā aroda pamatus, tiks rīkots basketbola tiesnešu semināru cikls, kas ļaus sistemātiski un mērķtiecīgi mācīties tiesāt basketbola spēles un/vai pildīt sekretariāta pienākumus," stāsta semināru lektors Latvijas Basketbola savienības licencēts tiesnesis Juris Brūveris.  

 

2023. gadā semināru ciklu plānots organizēt divas reizes mēnesī – no janvāra līdz maijam un no septembra līdz decembrim. Programmā paredzētas teorētiskās nodarbības un basketbola noteikumu apguve gan laukuma, gan sekretariāta tiesnešiem, praktiskās nodarbības – tiesneša žestu nozīme un apguve, spēļu tiesāšana mentora klātbūtnē, pašu tiesāto spēļu analīze. Seminārus vadīs vieslektori – gan Latvijas Basketbola līgas, gan FIBA tiesneši. Semināru dalībniekiem būs iespēja iegūt licenci un viņus paredzēts norīkot tiesāt Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles mentora pavadībā.

 

Pirmā nodarbība notiks 19. janvārī pulksten 18.30 Zemgales Olimpiskajā centrā. Interesentiem iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pastu sports@sports.jelgava.lv un norādot savu vārdu, uzvārdu, vecumu un līdzšinējo saistību ar basketbolu. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 31. janvārim. Dalība semināru ciklā ir bez maksas.

 

"Cerams, ka šī iniciatīva palīdzēs risināt problēmu ar tiesnešu trūkumu dažāda mēroga basketbola spēlēs Jelgavā un semināra cikla dalībnieki nākotnē iesaistīsies pilsētas basketbola sacensību, Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēļu tiesāšanā. Turklāt talantīgākajiem un mērķtiecīgākajiem dalībniekiem ir iespēja kļūt par Latvijas basketbola līgu vai pat FIBA līmeņa tiesnesi un nest pilsētas un valsts vārdu Eiropā un pasaulē," norāda "Sporta servisa centra" direktors Juris Kaminskis.

 

Foto: Jelgava.lv

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies