Izsūta uzaicinājumus mācībām pašvaldības bērnudārzos

10.05.2022. Izglītības pārvalde

Sākusies pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektācija jaunajam, 2022./2023., mācību gadam. Vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, Jelgavas Izglītības pārvalde šodien sākusi izsūtīt uzaicinājumus. Vecākiem paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka jaunajā mācību gadā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs kopumā tiks uzņemti 510 bērni, tostarp 30 vietas paredzētas bērniem speciālajās pirmsskolas izglītības programmās. "Esam apzinājuši, cik bērnu un kādā vecumā jaunajā mācību gadā varēs uzņemt katra no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, esam izskatījuši iesniegumus par vietu piešķiršanu ārpus kārtas un otrdien vecākiem, kuru bērniem tiek piešķirta vieta kādā no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, elektroniski sākam izsūtīt uzaicinājumus. Vecākiem lūgums sekot līdzi e-pastam, tāpat elektroniskajā pieteikšanās sistēmā var pārbaudīt, vai ir mainījies pieteikuma statuss," tā S.Joma, piebilstot, ka daži vecāki vēstules saņems pa pastu uz savu deklarēto dzīvesvietu, jo iesniegumā nav norādījuši e-pasta adresi.

 

Vecākiem paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums, sazinoties ar iestādes, kurā bērnam piešķirta vieta, vadītāju. "Lūgums vecākiem būt atbildīgiem un pēc iespējas ātrāk sniegt atbildi, vai ģimene pieņem šo uzaicinājumu un bērns jaunajā mācību gadā sāks apmeklēt konkrēto izglītības iestādi. Ja bērns šobrīd mācās kādā no privātajiem bērnudārziem un ģimene saņēmusi uzaicinājumu pāriet uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, taču vecāki to nevēlas, bērns var palikt privātajā izglītības iestādē – ģimenei tiks saglabāts pašvaldības līdzfinansējums," tā S.Joma.

 

Šobrīd rindā uz pašvaldības bērnudārzu gaida 2209 pilsētā deklarēti bērni, no tiem 1593 ir vecumā no pusotra līdz sešiem gadiem, savukārt 940 no viņiem apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes, bet 137 saņem pašvaldības atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojumam.

 

Jauno audzēkņu uzņemšana katrā pašvaldības bērnudārzā notiks pakāpeniski. "Ceram, ka uzņemšana sāksies jau augustā. Šis process atkarīgs no tā, cik ilgi vasaras periodā bērnudārzu apmeklēs tie audzēkņi, kuri septembrī uzsāks mācības 1. klasē," skaidro S.Joma.

 

Jāuzsver, ka vietu piešķiršana ir nepārtraukts process un katra brīvā vieta tiek piešķirta Jelgavas saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā. "Ja aicinājums uz bērnudārzu vēl nav saņemts, lūdzam būt pacietīgiem – vietu piešķiršana un grupu komplektācija jaunajam mācību gadam nupat tikai sākusies," tā S.Joma.  

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies